Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фільм "Донбас" стартував в українському прокаті

Стрічку Сергія Лозниці показують в усіх містах країни.

Відсьогодні стрічку Сергія Лозниці, яка наступного року може позмагатися за "Оскар", показують в усіх містах країни.

Українська прем'єра драми, що написана і знята за реальними подіями в окупованих Донецьку і Луганську, відбулася напередодні в столичному кінотеатрі.

Представив фільм особисто режисер Сергій Лозниця, йдеться у сюжеті ТСН.

ВідеоВ український прокат вийшов фільм Сергія Лозниці "Донбас"

Відсьогодні стрічку, яка наступного року може позмагатися за Оскар, показують в усіх містах країни. Українська прем'єра драми, що написана і знята за реальними подіями в окупованих Донецьку і Луганську, пройшла напередодні в столичному кінотеатрі. Представив фільм особисто режисер. 

В український прокат вийшов фільм Сергія Лозниці "Донбас"

Українська стрічка "Донбас" - це 13 новел, переплетених між собою, реальних історій, які відбувалися в Україні 2014 року, більшість - в окупованому Донбасі.

На цей фільм варто сходити хоча б для того, щоб пам'ятати, з чого і як розпочиналась українсько-російська війна.

У фільмі немає жодного головного героя і сценарій, написаний за відеороликами з Інтернету та розповідями жителів Донбасу. За акторів там були і прості містяни.

Фільм "Донбас"_2
Сергій Лозниця

"Був момент, коли я подивився ролик з побиттям солдата біля стовпа – це мене шокувало, я записав текст і побачив, що це має сенс", - розповів, як створювався фільм режисер Сергій Лозниця.

Варто зазначити, що кілька сцен у фільмі - це події не на Донбасі, але вони дуже добре показують українські реалії.

Починається стрічка з новели, як журналістка, яку грає Олеся Жураківська, виливає відро бруду на голову меру.  Прототип цієї сцени - Ірма Крат, яка неодноразово була учасницею скандалів. 2012-го вона облила багнюкою міського голову Ніжина.

Фільм "Донбас"_3
Ірма Крат

"Безумовно, я подивилася ролики, поцікавилася персоною, але Сергій не ставив умови от абсолютно бути схожою на Ірму, треба було спіймати тональність", - зазначила Жураківська.

Фільм "Донбас"_4
Олеся Жураківська

На знімання "Донбасу" витратили майже 2,5 мільйона євро. Це спільний проект України, Німеччини, Франціі, Нідерландів і Румунії. Знімали стрічку в Кривому Розі.

Прем'єра фільму зібрала багато відомих в Україні людей - Джамала, Pianoboy, режисери Ахтем Сеїтаблаєв і Тоня Ноябрьова, актори - відомі і не дуже.

Звітав на прем'єру і звільнений з полону бойовиків український релігіознавець Ігор Козловський - колишній житель Луганська. "Донбас" бачив вже на допрем'єрному показі, але вирішив переглянути.

Кореспонденти ТСН  Мар'яна Бухан та Ігор Сірий

Залиште свій коментар

Вибір редакції