Фонд Янковского і Центр Олександра Довженка влаштували в Берліні захоплюючий кіноперформанс

Більше 300 гостей прийшли, щоб взяти участь в музичному кіноперформансі "Коло Дзиги. Одинадцятий".

Увечері 20 лютого на Потсдамер Плац почалася церемонія нагородження переможців 66-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. В цей же час  значна чаcтина публіки та участників кінофестивалю зібралfся в артхаусному кінотеатрі Kino BABYLON, розташованому в зовсім  іншій частині Берліна.

Більш ніж 300 гостей прийшли сюди, щоб взяти участь в музічному кіноперформансі "Коло Дзиги. Одинадцятий", який організували Фонд Ігоря Янковського спільно з Центром Олександра Довженко, за підтримки посольства України в Німеччині. Перформанс був присвячений кінострічці "Одинадцятий" - німому фільму 1928 року про індустріалізації Донбасу, який був знятий видатним режисером Дзигою Вертовим та його братом, а за сумісництвом і оператором Михайлом Кауфманом.

Урочистий вечір відкрив Надзвичайний і повноважний посол України в ФРН Андрій Мельник. Виступаючи перед численною публікою, він відзначив неоціненний внесок в розвиток світового документального кіно, який зробили Дзига Вертов зі своїм братом Михайлом Кауфманом.

Посол України в ФРН Андрій Мельник та Ігор Янковський
Посол України в ФРН Андрій Мельник та Ігор Янковський

Голова Держкіно України Пилип Іллєнко наголосив на важливості просування України в світі, як кінематографічної країни, яка залишила помітний слід у розвитку світового кіно. Він підкреслив важливість подібних кінопоказів, які з'єднують минуле і сьогодення вітчизняного кінематографу.

Відвідувачі кіноперформансу із задоволенням спілкувалися в невимушеній обстановці з молодими українськими кінематографістами, які прибули до Берліну для участі в кінофестивалі за підпримки Фонду Янковського. Серед них був, наприклад, Наріман Алієв, чий фільм "Без тебе", що описує драматичну історію кримськотатарської сім'ї, взяв участь в офіційній програмі 66-го Берлінале.

Світлана Сухіна, Ігор Янковський та Максим Сердюк
Світлана Сухіна, Ігор Янковський та Максим Сердюк

В ході заходу гості також вшанували хвилиною мовчання трагічні події на Майдані два роки тому та померлих героїв "Небесної сотні". Не забули і про політв'язнів, які зараз перебувають в російських катівнях, українського режисера Олега Сенцова та громадського активіста Олександра Кольченко.

Голова Держкіно України Філіпп Ільєнко
Глава Держкіно України Пилип Іллєнко

Ігор Янковський, засновник Всеукраїнського благодійного Фонду "Ініціатива задари майбутнього" поділився своїми переживання за долю Сходу України, частину промислового потенціалу якого зводили його дід та батько. "Мені особливо боляче, що зараз це все руйнується в результаті військових дій на Сході України. Щоб зрозуміти масштаби трагедії необхідно подивитися фільм 1928 року, присвячений індустріалізації Донбасу. І дуже важливо, щоб про це знали за кордоном. Крім того, Україна завжди була неймовірно багата талантами. У нас є чим пишатися в минулому, і я впевнений, буде чим пишатися в майбутньому", - зазначив Ігор Янковський.

Перегляд відреставрованого фільму Дзиги Вертова «Одинадцятий»
Перегляд відреставрованого фільму Дзиги Вертова «Одинадцятий»

Під супровід живої музика у виконанні відомого композитора Антона Байбакова, якому акомпанувала піаністка Софія Турта, глядачі із захопленням переглянули кіноперформанс, який закономірно закінчився тривалими і бурхливими оплесками захопленої дійством публіки.

Тагір Імангулов, Ігор Янковський, Пилип Іллєнко та Світлана Сухіна
Тагір Імангулов, Ігор Янковський, Пилип Іллєнко та Світлана Сухіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: