HBO випускає останню серію "Чорнобиля": як і де знімали серіал і чому він не сподобався ліквідаторам

В останньому епізоді покажуть суд над тими, кого звинуватили у трагедії.

Американський телеканал HBO випускає останню, 5-ту серію міні-серіалу "Чорнобиль", який б'є світові рекорди популярності. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Міні-серіал "Чорнобиль", який нині транслює американський канал HBO, називають одним із найрейтинговіших - воно й не дивно, адже цікавість до Чорнобиля змушує тисячі туристів з усього світу і взагалі сплатити чималу копійку, аби приїхати сюди, побачити мертві поселення та станцію на власні очі. Як знімали серіал та чи так усе було так, як показали його автори?

Відео Американський "Чорнобиль": як знімали серіал та чому він не сподобався ліквідаторам

Американський телеканал HBO випускає останню, 5 серію мінісеріалу "Чорнобиль", який б'є світові рекорди популярності. Де саме знімали "Чорнобиль", як Київ "видавали" за Москву та Мінськ та які враження від серіалу у тих, хто був на атомній станції у час ліквідації наслідків техногенної катастрофи - далі в сюжеті.  

Американський "Чорнобиль": як знімали серіал та чому він не сподобався ліквідаторам

Спершу автори планували знімати про Чорнобиль у Литві. Це було дешевше. Але відсутність там реквізиту змусила їх приїхати задля деяких сцен до України, розповідає керівниця компанії, що допомагала у зйомках.

У Литві Вільнюс був Прип'яттю, Каунас - Москвою, тамтешня Іґналінська атомна станція - Чорнобильською. Українські локації - це київський Поділ та центр, місто Прип'ять і Київське море - дамбою у серіалі евакуйовували людей.

Бібліотеку Вернадського видали за московську бібліотеку МГУ, де героїня шукає засекречені документи. Але тут глядачі знайшли  неточність - у кадрі видно пам'ятник Ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, встановлений у 2011 році. Історична колізія як із паперовим стаканчиком у "Грі престолів".

"Слава Богу, не озвучені моє прізвище і ім'я. Я би завтра пішов до суду", – каже хімік, ветеран ЧАЕС Валерій Репета, який перебував під час вибуху реактора поруч, у машинному залі. Опинився під завалами,  а коли вибрався, його шпиталізували до московської лікарні.

Роботою іноземних кіношників, каже, не задоволений. Твердить: автори показали чимало того, чого насправді не було - людей на вулиці Прип'яті під час вибуху опів на другу ночі, падіння ґвинтокрила за кілька днів після аварії та ліквідаторів, постійно із чарчиною у руках.

"Він заснований на реальних подіях, тим не менше він художній, про це творці одразу розповідали, не варто очікувати повної документалістики", – каже виконавча продюсерка Radioaktivefilm Євгенія Яцута, яка допомагала авторам серіалу у зйомках.

Після виходу четвертої серії український режисер Павло Ар'є звинуватив авторів серіалу у крадіжці монологу бабусі, яку примушують до евакуації. На звинувачення у плагіаті автори в мережі відповіли: текстів не крали, а перед зніманням надихалися твором Світлани Алексієвич.

Сьогодні на екрани вийде остання, п'ята серія, із назвою "Вічна пам'ять", зокрема, про суд над тими, кого звинуватили у трагедії.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів