Ми не можемо показувати бородату жінку: У Туреччині бойкотують "Євробачення"

Гендиректор турецького держтелеканалу пояснив, за яких умов країна може повернутися на пісенне змагання.

Туреччина, яка минулоріч проігнорувала конкурс "Євробачення-2017", продовжує бойкотувати пісенне змагання.

Як пояснив гендиректор турецького державного телеканалу TRT Ібрахім Ерен, організатор шоу – Європейська мовна спілка (EBU) "відступає від власних цінностей".

"Як суспільне телемовлення ми не можемо о 21:00, коли діти ще не сплять, показувати в прямому ефірі когось на кшталт бородатого австрійця в спідниці, яка не вірить в статеву приналежність і каже, що він і чоловік, і жінка", - прокоментував Ерен, натякаючи на участь Кончіти Вурст у конкурсі 2014 року і її подальшу перемогу.

Він додав, за яких умов країна може повернутися на конкурс.

"В EBU панує ментальний хаос, і в цьому винне його керівництво. Якщо вони зможуть виправити ситуацію, то ми знову приєднаємося до "Євробачення", - сказав гендиректор турецького держтелеканалу, пише Deutsche Welle.

Нагадаємо, що Туреччина припинила свою участь у "Євробаченні" 2012 року. Тоді державний телеканал TRT офіційно оголосив про відхід країни з конкурсу. Як основну причину відмови Туреччини участі в шоу називають невдоволення дійсною системою голосування і статусом країн "Великої п'ятірки".

Згідно з чинними правилами, в голосуванні рівною мірою беруть участь журі та глядачі. Крім того, у фінал автоматично проходять представники п'яти країн, що платять найвищі внески в EBU (Іспанія, Італія, Велика Британія, Франція і Німеччина).