Новини компаній

На XXI Талліннському кінофестивалі Фонд Янковського представив українське кіно (5 фото)

У Таллінні, 29 листопада на ХХI міжнародному кінофестивалі Tallinn Black Nights Film Festival Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського та ГО "Ініціатива заради майбутнього" представили українське кіно.

Організатори були приємно здивовані, що на Український прийом прийшло в три рази більше гостей, ніж вони розраховували, серед гостей - Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського, ГО "Ініціатива заради майбутнього" за підтримки Association Helping Hand. Відкрили прийом меценат і бізнесмен Ігор Янковський, багаторічний директор Талліннського кінофестивалю "Темні ночі" Тііна Локк-Трамберг і голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

Директор кінофестивалю Тііна Локк-Трамберг вважає, що український кінематограф надовго прийшов в Таллінн і доказом цього є щорічне збільшення української делегації і демонстрованих фільмів на кінофестивалі.

Голова Державного агентства з питань кіно України Пилип Іллєнко розповів про розвиток української кіногалузі в 2017 році, різке зростання кіновиробництва завдяки збільшенню держпідтримки, а також про перспективу зйомки кінофільмів в копродукції із закордонними продюсерами.

"П'ять років тому, коли ми ініціювали проведення Національного конкурсу короткого метра, почали возити молодих кінематографістів на світові кінофестивалі в Канни і Берлін, проводити Дні українського кіно за кордоном, нашою метою було оживити кінопроцес в країні, стимулювати появу нових талантів. І ось зараз ми бачимо молодих режисерів, які привезли в Таллінн проекти своїх перших повнометражних фільмів. І я щасливий, що маю до цього безпосереднє відношення", - заявив бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Гості та учасники вечірки також згадали про долю українського режисера з Криму Олега Сенцова, який відбуває 20-річний термін у російській в'язниці. Як і на всіх міжнародних кінофестивалях, під час Українського прийому на сцені пройшов перформанс з вимогою до російської влади негайно звільнити з в'язниці незаконно засудженого українського режисера.

В цьому році, на 21-му Талліннському кінофестивалі, Україна була представлена у всіх основних програмах. У головному конкурсі фестивалю за головний приз боровся містичний трилер Володимира Тихого "Брама", одну з головних ролей в якому зіграла відома актриса Ірма Витовська-Ванца. Вже наступного дня, після прем'єри, кінокритики дали позитивний відгук картині, а на прем'єрі зал був просто переповнений.

У конкурсній програмі POFF Shorts International Competition Sleepwalkers успішно дебютував короткометражний фільм Філіпа Сотниченко "Технічна перерва", який був визнаний кращим короткометражним фільмом і нагороджений головним призом!

Крім того, в різних позаконкурсних програмах Талліннського кінофестивалю глядачі могли подивитися три гучні українські прем'єри останніх місяців: фільм Аркадія Непиталюка "Припутні", українсько-італійський фільм Андреа Маньяні "Easy" і українсько-словацьку картину Петра Беб’яка "Межа".

Олександр Бєлік

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів