Наслідки закону про квоти: як українські музиканти ставляться до пісенного нововведення

Відтепер української музики на радіо буде набагато більше.

Закон щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій набув чинності через  чотири місяці після його затвердження.

Контролюватимуть два проміжки часу – від 7 ранку до 14 години, та з 15-ї до 22 години вечора, йдеться у сюжеті "ТСН.Тиждень".

Кожна четверта пісня, тобто 25%, повинні бути українською мовою. За рік такого контенту стане 30%. А за два роки – 35%, тобто кожна третя пісня.

У такій же послідовності – рік за роком – зростатиме і частка мови ведення ефіру українською – від 50 до 60% (50, 55, 60).

Ведучий ранкового шоу "Камтугеза" Сергій Кузін зізнається, що співати українською йому набагато зручніше, хоча він і абсолютно російськомовний.

На кадрах репетиції 20-річної давності – молоді, маловідомі хлопці – Фоззі та Фагот, тоді ще - російськомовний гурт "Танец на площади Конго". Але далі злам, поштовх, злет – тріумфальний виступ на фестивалі Червона Рута в 1997 році, який дав їм перепустку у великий світ шоу-бізнесу та зробив популярними. Один нюанс, який змінив усе - обов'язкова умова участі – заспівати три україномовні пісні.

"Я щось аранжування робив-робив, гармонію якусь накидав, за півгодини накидав, аранжування, приблизну схему куплет-куплет, приспів-приспів, і поїхав на репетицію. Наступного дня ми виставились з цією піснею на відбірковий, а за рік вона стала найкращим шлягером фестивалю", – каже Олег Михайлюта (Фагот).

Співачка Оля Полякова нещодавно представила нову пісню "Мама казала", де 50% слів – українські, а отже, вся композиція вважається українськомовною.

У будь-якому разі  новий закон – мав би стати  серйозним поштовхом для молодих артистів. Але він явно всіх проблем не вирішує, каже Святослав Вакарчук .

Зокрема, поки що немає індустрії, немає агентів, які шукають таланти, нема податкової політики, натомість є дивний метод спротиву.

"У мене викликає подив, навіщо деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин музику мого гурту "Океан Ельзи", ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту саму групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на україномовну музику в цілому", – написав артист у своєму блозі для видання "Новое время".

При цьому Фагот із "ТНМК" наголошує: річ  сьогодні зовсім не в заробІтках

 "Іноді, коли у тебе стан війни в країні, по-іншому просто не буває. Ти або захистиш свій ринок і свою культуру, або зникнеш", – підсумував артист.

Нагадаємо, після набуття чинності закону про квоти на українську музику у Мережі ініціювався флемоб на його підтримку.

Переворот на радіо: наслідки введення квот на українські пісні

Верховна Рада ухвалила закон із жорсткою нормою – відтепер 25%, тобто кожна четверта, а за 2 роки – кожна третя пісня лунатиме українською. Цього тижня радіослухачі насолоджувались великою кількістю українських хітів, а в соцмережах розпочався флешмоб із закликом "Слухай українське". Хоча більшості слухачам така тенденція до вподоби, співакам доведеться викручуватися та записувати декілька версій чергової пісні.

 

 

Кореспондент ТСН.Тиждень, Руслан Харченко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: