ONUKA зіграла унікальні мелодії на 300-річних кониках, розкопаних у Києві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мелодії стануть музичним оформленням виставки "Традиційні гаджети" у Музеї історії міста Києва.

Лідерка гурту ONUKA Ната Жижченко, яка нещодавно представила кардинально новий трек, зіграла на стародавніх музичних інструментах — свищиках.

"Коли я почула, як звучать свищики, була дуже здивована. Виявилося, це не просто своєрідні іграшкові музичні інструменти з неясним звучанням. Вони не тільки не фальшивлять, а і навіть мають до 5 нот в діапазоні! Кожен свищик майже одразу знайшов свою мелодію та ритм, я навіть не очікувала, що це буде так просто і так натхненно", — розповіла Ната. 

Запис унікальних мелодій було створено для музичного оформлення виставки "Традиційні гаджети" у Музеї історії міста Києва.

ONUKA Ната Жижченко_1
facebook.com/onuka.official

"У руках ONUKA музейні експонати звучать, як справжні музичні інструменти. Ната додала їм унікальності, бо на більшості свищиків з нашої колекції ніхто не грав майже 300 років. Їх знайшли археологи та з тих пір вони просто лежали у фондах музею. Ніхто, навіть, не міг і подумати, що на них можна заграти такі чудові мелодії", — поділився враженнями куратор виставки Олександр Пашковський. 

Лідерці ONUKA настільки сподобалось грати на свищиках, що мелодію одного з них вона вирішила використати у своїй творчості.

"Мелодії, що було записано на цих свищиках — збагачення мого власного досвіду, одну ми навіть використаємо для майбутнього релізу. Я рада, що на виставці завдяки 3D можна буде побачити, як свищики та писанки виглядали кілька тисячоліть або століть тому, а завдяки нашому музичному оформленню почути, як на них грати сьогодні", — поділилася Ната.

ONUKA Ната Жижченко_3
facebook.com/onuka.official

"Ідея музичного оформлення виставки шляхом гри на свищиках спочатку видавалася фантастичною. Проте, завдячуючи відкритості до співпраці та високому професіоналізму Нати Жижченко, ця ідея була втілена в життя, приголомшивши якістю. Як результат, було отримано не тільки надзвичайно красиву мелодію, а й характеристику кожного свищика як музичного інструменту", — зазначила кандидат історичних наук і куратор виставки Аліна Сушко.

Послухати мелодії ONUKA, зіграні на стародавніх свищиках, можна на виставці "Традиційні гаджети" у Музеї історії міста Києва від 12 лютого до 14 березня.

Крім іншого, на виставці вперше в історії музею буде застосовано понад 20 віртуальних 3D-моделей для доповнення демонстрації експонатів.

ONUKA Ната Жижченко_4
facebook.com/onuka.official

"Традиційні гаджети" — нова експозиція, присвячена київській керамічній іграшці від Х століття і до сучасності. На виставці буде представлено одну з найбільших колекцій керамічної іграшки.

Забавки було знайдено на території Києва під час археологічних розкопок. Частина з них свищики — найбільш поширені та улюблені в Україні, ліплені іграшки у вигляді коників та пташок.

Колись вважалося, що свистіння та інші шумові ефекти, що можливо здобути за допомогою таких свищиків, відганяють від дітей злих духів і сили зла. В українському фольклорі вони нерідко фігурують як чарівні музичні інструменти, що становлять предмети магічного зв’язку героїв з тваринами-помічниками.

Залиште свій коментар

Вибір редакції