Оскароносний голлівудський режисер знімає фільм про вбивство Хашоггі у Туреччині

Дата публікації
Перегляди
1665
Оскароносний голлівудський режисер знімає фільм про вбивство Хашоггі у Туреччині

Getty Images

Він зустрінеться з турецькою нареченою Хашоггі.

Американський актор і режисер Шон Пенн знімає у Туреччині документальний фільм про вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це інформує AP із посиланням на радника президента Туреччини Ясіна Актая.

"Турецький чиновник повідомив, що Шон Пенн у Туреччині працює над документальним фільмом про вбивство журналіста Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві в Стамбулі", - йдеться у повідомленні.

Пенн взяв у нього інтерв'ю в Анкарі під час попередньої підготовки до зйомок документального фільму, перед тим як поїхати до Стамбула, де він зустрінеться з турецькою нареченою Хашоггі.

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Зазначається, що турецькі ЗМІ вже також оприлюднили кадри з місця зйомок біля саудівського консульства.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.