Представники НСТУ підбивають фінансові підсумки музичної першості.
"Євробачення-2017" відгриміло у Києві три тижні тому, а нині його оргкомітет відзвітував про видатки і доходи. Загалом Україна витратила на конкурс 20,4 мільйона євро (603 мільйони гривень). 328 мільйонів склали витрати з державного бюджету, 193 млн - витрати з бюджету Києва, 83 млн – це кошти із оренди коментаторських кабінок та інші комерційні надходження.
Так, під час конференції виконавчий продюсер музичної першості Павло Грицак повідомив, що на продажі квитків було виручено на 65% більше прогнозованої суми. Вона становить 72,5 млн гривень, повідомляє кореспондент ТСН.
"У нас дуже хороші показники надходжень, тобто доходів від продажу квитків. При плані в 44 млн грн надходжень, ми перевиконали на 65% цей план і у нас надходження становлять приблизно 72 млн грн від продажу квитків", - сказав Грицак. При цьому, загальна кількість проданих квитків становить більше 64 тисяч.
"Близько 40% квитків куплено з-за кордону, а саме 37,4%",- уточнив виконавчий продюсер музичної першості.
Стосовно кошторису "Євробачення-2017", то за попередніми підрахунками фактично було витрачено з державних коштів близько 520 мільйонів гривень (17,6 мільйонів євро), у той час як виділялося 655,7 мільйонів гривень (22,2 мільйонів євро).
Зараз на рахунках ПАТ НСТУ перебуває 277 мільйонів гривень, з яких 142 мільйони ще будуть спрямовані на пост-оплату послуг та товарів, які були придбані для організації та проведення пісенного конкурсу.
"Ми робили все для того, щоб в Україні відбулася прекрасна подія, прекрасні шоу "Євробачення-2017", але при цьому ми були зосереджені й націлені на економію державного бюджету", - зазначив Павло Грицак.
Після всіх оплат на рахунку ПАТ НСТУ залишиться ще 135 мільйони гривень, які були зекономлені в ході організації конкурсу.
І це, наполягає Грицак, найважливіша цифра.
Виконавчий продюсер повідомив, що остаточна інформація щодо бюджету "Євробачення-2017", яка включатиме всі статті витрат, а також доходи від членських внесків Європейської мовної спілки та спонсорських надходжень, які НСТУ ще поки не отримала, буде оприлюднена в середині липня.
Під час прес-конференції було зазначено, що тільки завдяки проведенню публічного попереднього відбору постачальників для переговорної процедури через систему ProZorro було зекономлено близько 29 мільйонів гривень.
Загалом за період підготовки до "Євробачення" в електронній системі закупівель ProZorro було опубліковано 402 повідомлення щодо закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для проведення Євробачення. Також було проведено 183 переговорні процедури та оприлюднено 137 звітів про укладені договори.
За результатами проведення тендерів через систему ProZorro 55% компаній-переможців були українськими, а 45% - іноземними.
Нагадаємо, українським підрядникам гроші НСТУ ще не виплатила. Через це компанії оголосили про пікет Кабміну, як стало відомо ТСН.
Кореспондент ТСН Валентина Мудрик