Руслан Квінта розповів про створення пісні "Одна калина" для Софії Ротару

Дата публікації
Перегляди
5001
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Руслан Квінта розповів про створення пісні "Одна калина" для Софії Ротару

Композитор згадав, що Софія Михайлівна хотіла таку пісню, як "Червона рута".

Напередодні святкування 20-ї річниці творчості відомий композитор і музичний продюсер "Голосу країни-7" Руслан Квінта розповів газеті "Факти" про своє знайомство та співпрацю з українською примадонною Софією Ротару, яка стане спеціальною гостею на бенефісі музиканта 23 березня в Палаці спорту.

Руслан Квінта є автором супер-хітів "Небо – это я", "Белая зима", "Осенние цветы" і ще близько 20 пісень Софії Ротару. Але, безсумнівно, головною не тільки в репертуарі співачки, а й для багатьох українців, залишається пісня "Одна калина", яка отримала статус "народної". Насправді ж, пісня була написана Русланом Квінтою в співавторстві з поетом Віталієм Куровським.

"На той момент я вже написав кілька пісень для Софії Михайлівни, але їй хотілося чогось більшого. "Хочу таку пісню, як "Червона рута", – сказала народна артистка. – Але її співають усі, а я хочу свій народний хіт". Від такого прохання я просто впав у ступор: "Ну як можна створити таку пісню?!" Другої "Червоної рути" бути не може. – поділився спогадами Руслан Квінта. - Кожен день думав про майбутню пісню, засинав і прокидався з думками про неї, але нічого в голову не приходило. Майже рік минув, а результату ніякого. – Де ж моя "Червона рута"? – кожен раз під час зустрічі питала Софія Ротару".

Руслан Квінта та Софія Ротару

Саме "та" пісня прийшла до Руслана Квінти в машині, дорогою на роботу. Зі слів композитора, він тут же зупинився, щоб записати пісню на телефон, а потім помчав на студію – показати її Куровському. Віталій, своєю чергою, прослухавши, одразу почав писати вірші: "Одна калина за вікном, одна родина за столом..."

"Коли пісня була готова, ми запросили в студію Софію Ротару. Вона не визнає прослуховування нових композицій з Інтернету. Воліє, щоб автор сів за рояль і виконав написане. Перед її приїздом у мене руки тремтіли від хвилювання. Пісня здавалася надто простою. Грав, опустивши очі, але коли зустрівся з очима Софії Ротару, зрозумів, що потрапив в точку. "Це приголомшливо!" – сказала вона", – розповів композитор.

Цікаво, що відомий аранжувальник Жан Болотов запропонував шість різних версій аранжування пісні, але жодна з них не сподобалася Ротару. Руслан Квінта зробив свій варіант, і він був прийнятий із захватом. Це стало першим визнанням нині відомого в усьому СНД композитора.

Музикант розповідає, що на написання супер-хіта його надихнула сама співачка – дивовижна людина, а ще гостинна господиня. Навіть на студію Квінти Софія Михайлівна приносила сирники власного приготування. Приїжджаючи, огортала всіх домашнім теплом, затишком, створювала таку атмосферу, в якій хотілося творити.

Вже 23 березня у Палаці Спорту Софія Ротару та інші артисти України виступлять на великому концерті-бенефісі Руслана Квінти. У цей вечір пісні великого композитора виконають: "Потап і Настя", LOBODA, Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Наталя Могилевська, "Время и Стекло", ALEKSEEV, група "НЕАНГЕЛИ", MONATIK, DZIDZIO, Тетяна Решетняк, Макс Барських та інші. Відомі хіти звучатимуть у супроводі естрадно-симфонічного оркестру з 150 інструментів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5001
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація