Сценарист "Століття Якова" розповів, як адаптував український бестселер для екранізації

У драмі зіграє зірка "Маленьких гігантів".

Уже 30-го вересня о 20:15 в ефірі каналу "1+1" відбудеться прем'єра епічної драми "Століття Якова" за однойменним романом-лауреатом літературної премії "Коронація слова" Володимира Лиса.

В основі сюжету – історія України очима волинського селянина-довгожителя Якова Меха. Він народився ще за часів Російської імперії, а старість зустрічає у сучасній незалежній Україні. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити.

Над сценарієм 4-серійної драми працював відомий письменник та сценарист Андрій Кокотюха.

Століття Якова_2
прес-служба каналу "1+1"

"Кожного разу, адаптуючи романи колег для фільмів чи серіалів, дуже хвилююся. Відповідальність величезна. Передбачаю, що автору наперед може не подобатися результат – для письменника кожне слово у творі - сакральне, щось означає часто дуже особисте. Втім книга та фільм — два окремi художні, не побоюся цього слова — мистецькi твори. Першочерговим у "Столітті Якова" для мене було – збереження закладеної в твір ідеї", - зазначає Кокотюха.

Століття Якова_3
прес-служба каналу "1+1"

За його словами, у сценарії максимально використано те, що є в першоджерелі, також в екранізації з'являться і нові сюжетні лінії: "Роман стрімкий, при цьому – майже без діалогів. Тож події, описані Володимиром Лисом, треба було зупиняти, ділити на епізоди й населяти персонажами. Переважна більшість діалогів написана з нуля, хоча також максимально використано те, що є в першоджерелі. Традиційно найскладніше для мене – працювати над любовними лініями й пов'язаними з цим епізодами. В екранізації у долі Якова буде дві ключових жінки - є кохана Уляна, віддана чужому, є Зося, чужа, яка стала коханою".

Століття Якова_4
прес-служба каналу "1+1"

Нагадаємо, виробництвом україномовного проекту займався "1+1 Продакшн". Продюсери – Олена Васильєва, Вікторія Лєзіна. Креативний продюсер – Олена Єремєєва. Режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель.

Цікаво, що головного героя – Якова Меха – зіграють два актори. У молодому віці – Роман Луцький, у зрілому – народний артист України Станіслав Боклан.

У драмі також зіграють українські актори Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу "Маленькі гіганти" Женя Лебедин.

Нагадаємо, пісня "Океану Ельзи" стала саундтреком до україномовної драми "Століття Якова".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: