Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сценарист "Століття Якова" розповів, як адаптував український бестселер для екранізації

У драмі зіграє зірка "Маленьких гігантів".

Уже 30-го вересня о 20:15 в ефірі каналу "1+1" відбудеться прем'єра епічної драми "Століття Якова" за однойменним романом-лауреатом літературної премії "Коронація слова" Володимира Лиса.

В основі сюжету – історія України очима волинського селянина-довгожителя Якова Меха. Він народився ще за часів Російської імперії, а старість зустрічає у сучасній незалежній Україні. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити.

Над сценарієм 4-серійної драми працював відомий письменник та сценарист Андрій Кокотюха.

Століття Якова_2
прес-служба каналу "1+1"

"Кожного разу, адаптуючи романи колег для фільмів чи серіалів, дуже хвилююся. Відповідальність величезна. Передбачаю, що автору наперед може не подобатися результат – для письменника кожне слово у творі - сакральне, щось означає часто дуже особисте. Втім книга та фільм — два окремi художні, не побоюся цього слова — мистецькi твори. Першочерговим у "Столітті Якова" для мене було – збереження закладеної в твір ідеї", - зазначає Кокотюха.

Століття Якова_3
прес-служба каналу "1+1"

За його словами, у сценарії максимально використано те, що є в першоджерелі, також в екранізації з'являться і нові сюжетні лінії: "Роман стрімкий, при цьому – майже без діалогів. Тож події, описані Володимиром Лисом, треба було зупиняти, ділити на епізоди й населяти персонажами. Переважна більшість діалогів написана з нуля, хоча також максимально використано те, що є в першоджерелі. Традиційно найскладніше для мене – працювати над любовними лініями й пов'язаними з цим епізодами. В екранізації у долі Якова буде дві ключових жінки - є кохана Уляна, віддана чужому, є Зося, чужа, яка стала коханою".

Століття Якова_4
прес-служба каналу "1+1"

Нагадаємо, виробництвом україномовного проекту займався "1+1 Продакшн". Продюсери – Олена Васильєва, Вікторія Лєзіна. Креативний продюсер – Олена Єремєєва. Режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель.

Цікаво, що головного героя – Якова Меха – зіграють два актори. У молодому віці – Роман Луцький, у зрілому – народний артист України Станіслав Боклан.

У драмі також зіграють українські актори Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу "Маленькі гіганти" Женя Лебедин.

Нагадаємо, пісня "Океану Ельзи" стала саундтреком до україномовної драми "Століття Якова".

Залиште свій коментар

Вибір редакції