Перейти до змісту
"Секс, Інста, ЗНО": 1+1 Digital презентував новий серіал про сучасну українську молодь
  • Кількість переглядів 5598

Всі серії вже доступні онлайн.

У Києві презентували сміливий серіал про сучасну українську молодь, її проблеми, погляди на життя та відносини – "Секс, Інста, ЗНО" (SIZ) виробництва 1+1 Digital Studios.

ТСН.ua відвідав гучну презентацію і ділиться своїми враженнями від перегляду прем’єри. Серіал "Секс, Інста, ЗНО" (SIZ) уже можна переглянути всі серії онлайн на 1+1 video лише за 79 гривень.

Двоє підлітків пристрасно цілуються, хлопець не втримується і вкладає дівчину на ліжко. Кров закипає в обох — ось-ось буде сцена 18+. Утім, несподівано дівчина закричала й зупинила свого хлопця. Від найпершої хвилини є очікування, що серіал "Секс, Інста, ЗНО" цілковито відповідає своїй назві – спершу про секс. І дійсно, секс – це лише початок. Автори серіалу торкаються декількох ключових тем, які бентежать підлітків: навчання, стосунків і відповідальності за свої вчинки, а головне – підтримки й кохання.

Самі школярі – з Вінниці. Події розгортаються у звичайній міській школі: там діти навчаються, готуються до ЗНО. Водночас у навчальному закладі відбуваються вибори серед учнів на посаду президента школи. Є троє кандидаток. Одна з дівчат, Олександра, досить врівноважена, добре вчиться, має багато прихильників, друзі допомагають їй з агітацією. Друга претендентка Єва – представниця місцевого гламуру – вишукано вдягається в дорогі брендові речі та досить агресивно поводиться. Третя кандидатка, Ханна, подруга першої, цікавиться екологією, не вживає м’яса та зараховує себе до ЛГБТ-спільноти.

Секс, Інста, ЗНО
Прес-служба 1+1 Media

Все починається з битви між двома кандидатками. Єва розуміє, що в Олександри більше шансів, тому вирішує знайти будь-який компромат на основну суперницю. Вона з допомогою грошей підбурює маленьку дівчинку, аби та попросила телефон у лідерки перегонів – начебто, зателефонувати батькам. У цей час малеча передала телефон Єві, остання ж заходилася шукати компромат на Олександру. Виявилось, що у скромної Саші є акаунт в Інстаграмі, де вона під вигаданим ім’ям публікує свої інтимні фото, описуючи еротичні фантазії. Єва скопіювала цей акаунт і розіслала всім у школі. Відтоді життя Олександри перетворилося на суцільний жах: вдома її не підтримали, учні почали ображати й називати "шльондрою", вчителі також відвернулися від дівчинки.

Шкільні вибори Олександра програла, але варто зауважити, що й Єва не отримала цієї посади. Президенткою стала Ханна, яку мало хто знав.

Саша намагається повернутися до нормального життя. Але на неї скрізь тиснуть: зокрема, мама наполягає, що вона повинна зробити все, аби скласти ЗНО на високий бал та вступити до Вінницького університету, хоча дівчина мріє про Київ і журналістику. Стосунки з хлопцем, із яким на початку фільму їх поєднувала пристрасть, зіпсовані. Вчителі демонструють дівчинці своє розчарування. Шалений тиск і підступність з боку Єви – відчуття таке, що Олександра не втримається і вкоротить собі віку.

Автори серіалу чесно, без цензури і шаблонів показали сучасне життя покоління Z. Над створенням серіалу працювала шоуранерка проєкту Ірина Никончук і команда 1+1 Digital Studios разом із режисером Антоніо Лукічем та сценаристами Євгенією Бабенко і Павлом Остріковим. 12-серійна teen-dramedy торкається 4 важливих аспектів: взаємин між батьками й дітьми, розуміння себе та своїх сексуальних потреб, перенавантаження навчанням та надмірної відвертості в соціальних мережах. Автори розповідають, що вони свідомо відверто підняли тему сексу, про яку колись не говорили батьки і діти. Нині часи змінилися, тож не потрібно ховатися, соромитися, дорослі мають допомогти підлітку отримати адекватні знання про себе, своє тіло та власні потреби. Також організатори додали: сподіваються на те, що у школах до цього питання ставлення зміниться. У серіалі є й вічна тема – взаємини батьків-дітей, коли через брак розуміння людина йде не тим шляхом, який їй до душі, а робить так, як мати чи батько вважають за потрібне. Зрозуміти та допомогти відшукати себе – от що потрібно дітям, і це основний меседж фільму. Важливо, що в серіалі розкрита тема соціальних мереж. Часто підлітки не розуміють наслідків, які чекають на них через відвертість. Перед тим, як щось розміщувати у всесвітній павутині, потрібно розуміти: це може бути використано проти вас ворогами та конкурентами.

"Секс, Інста і ЗНО" – це та історія, про яку не розкажуть на ТБ, це історія, де є місце різним життєвим обставинам, які відбуваються з нами в реальному житті і з різними героями. Саме only digital-формат серіалу дозволив нам повною мірою розкрити усі ті теми, про які досі не прийнято і незручно говорити на загал, і показувати життя з різних сторін. Ми з командою віримо, що будь-яка історія має право бути розказаною, тим паче, якщо сюжет бере свій початок від реальних історій наших підлітків", − розповідає Анна Ткаченко, головна продюсерка серіалу, керівниця 1+1 Digital.

Секс, Інста, ЗНО
Прес-служба 1+1 Media

Основний каст – це нове акторське покоління українського кіно. Головні ролі в серіалі зіграли студенти перших курсів КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого та КНУКіМ, над підбором яких працювала кастинг-директорка Алла Самойленко.

На екрані також з’являються відомі актори − Ірма Вітовська, Наталія Васько, Ірина Веренич-Островська, Ольга Сафронова та Євген Бушмакін.

Вперше в українській кіноіндустрії для музичного оформлення серіалу було задіяно музичного супервайзера, яким став Сергій Вовк, співзасновник лейблу Thousand Kisses Place. Головний трек для "Секс, Інста і ЗНО" − пісню "ZNO" − створив гурт "Вагоновожатые".

Розкриваючи тематику підліткових проблем і проводячи фокус-групи на етапі розробки сценарію, для достовірності сцен, команда серіалу заручилась допомогою професійних психологинь і сексологинь: Ольги Протасової та Юлії Ярмоленко.

"Від ідеї до її реалізації минуло 2 роки. І ми з командою 1+1 Digital Studios надзвичайно пишаємося, що змогли створити серіал, який буде чесним, відвертим і вперше розповість про покоління Z у середовищі, де вони намагаються донести свій світогляд та своє слово. Віримо, що глядач відчує щирість нашої історії, впізнає себе, можливо, переосмислить якісь речі і точно полюбить героїв "Секс, Інста і ЗНО", − ділиться Ірина Никончук, авторка ідеї серіалу та керівниця 1+1 Digital Studios.

Серіал вже доступний на 1+1 video. Вартість перегляду всіх 12 серій "Секс, Інста і ЗНО" становить 79 грн.