Секс-скандал у Голлівуді: як кінопродюсер Вайнштейн втратив роботу і дружину через домагання до зірок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Співзасновник Weinstein Company розкаявся, але планує звернутися до суду.

У Голлівуді розгорівся гучний секс-скандал, головним фігурантом якого є кінопродюсер Гарві Вайнштейн. The New York Times оприлюднив розслідування про імовірні домагання чоловіка, від котрого десятиліттями страждали акторки та його підлеглі. Своїми одкровеннями поділилися Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Азія Ардженто. Усього 13 жінок заявили виданню Тhe New Yorker про сексуальні домагання від Вайнштейна, три з котрих наголошували на зґвалтуванні. Продюсер вже втратив роботу, від нього хоче піти дружина. А сам він планує звертатися до суду із іменитим адвокатом. Позиватиметься Вайнштейн проти The New York Times через статтю, котру він вважає наклепом.

Cправа Вайнштейна_1
Getty Images
Продюсер розкаявся у своїх діях

Що сталося?

Розпочалося все із розслідування під назвою "Гарві Вайнштейн протягом багатьох років відкуповувався від звинувачень в сексуальних домаганнях", оприлюдненого авторитетним виданням The New York Times. Матеріал вийшов п'ятого жовтня.

Так, матеріал газети містить інформацію про численні чіпляння продюсера із інтимним підтекстом, від котрих страждали жінки. Серед них відомі актриси Ешлі Джадд та Роуз Макгавен.

При цьому, десятиліттями чоловіку вдавалося уникати покарання, оскільки жодного звернення до суду стосовно цього питання не було. Йдеться також і про домовленості продюсера як мінімум із вісьмома жінками. Усе це робилося задля того, аби не піддавати справам розголосу.

У своїх твердженнях The New York Times посилається на факти від колишніх та нинішніх співробітників Вайнштейна, документи та отримані свідчення.

Жертви Гарві Вайнштейна у інфографіці

Зокрема, співробітниця The Weinstein Company Лорен О'Коннор ще 2015-го у листі до компанії стверджувала: там створювалася "токсична атмосфера для жінок". Про факти домагань від Вайнштейна Лорен не каже, однак розповідає, якими були її обов'язки.

Так, дівчина обговорювала із молодими акторками їхні потенційні ролі вже після того, як продюсер, за її словами, проводив співбесіди в готельному номері. На думку співробітниці компанії Вайнштейна, її роль була у тому, аби "налагодити стосунки із жінками, котрі втрапили у вразливе становище та сподівалися отримати роботу".

Видання наголошує: образ продюсера разюче відрізняється від викладених про нього фактів. До речі, 2016-го Гарві започатковував приватний фонд для підтримки прав ЛГБТ, прав жінок, а особливо - жінок-режисерів у Голлівуді.

Якщо перед справжнім судом продюсер за ці роки не постав, то після публікації розгромної статті Вайнштейна засудив практично увесь Голлівуд. Із заявами вже виступили Меріл Стріп, Кейт Вінслет, Джессіка Честейн, Америка Феррера, Джуліанна Мур та інші селебрітіс.

Кейт Вінслет та Гарві Вайнштайн
Getty Images
Кейт Вінслет та Гарві Вайнштейн

Джессіка Честейн та Гарві Вайнштайн
Getty Images
Джессіка Честейн та Гарві Вайнштейн

Джуліанна Мур та Гарві Вайнштайн
Getty Images
Джуліанна Мур та Гарві Вайнштейн

Не змовчала стосовно ситуації і колишній кандидат у президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Вона заявила, що шокована поведінкою голлівудського продюсера. Вайнштейн був одним із головних донорів передвиборчої кампанії Клінтон, він був відомими спонсором демократів, тому багато хто у США чекав на її заяву з приводу секс-скандалу, який розгорівся навколо кінопродюсера.

"Я була шокована і приголомшена одкровеннями про Гарві Вайнштейна. Поведінку, описану жінками, не можна терпіти. Їхня мужність і підтримка інших людей є критичними для того, щоб допомогти зупинити подібну поведінку", - сказала Клінтон у своїй заяві. 

Усі вони вважають: жінки, котрі наважилися публічно розповісти про домагання продюсера, – героїні.

Втім, знайшлася актриса, котра чи не єдиною встала на його захист. Це Ліндсі Лоан. Зірка назвала ситуацією навколо Гарві "неправильною" та порадила його дружині підтримати чоловіка у такій ситуації.

Cправа Вайнштейна_2
Getty Images
Ліндсі Лоан чи не єдина, хто став на захист продюсера

Остання, до речі, вирішила розлучитися із продюсером. Дизайнер Джорджина Чепмен поставила в пріоритет турботу за дітьми та попросила ЗМІ поважати її приватне життя.

У своїх розповідях про сексуальні докучання від Гарві Вайнштейна жінки описують схожий сценарій.

Зірка фільму "Амнезія" Ешлі Джадд ще два роки тому розповідала Variety, щоправда, без розголошення імені продюсера, як він домагався її. Пізніше Ешлі таки зізналася, що фігурантом справи був саме Вайнштейн.

Cправа Вайнштейна_4
Getty Images
Серед постраждалих від домагань Вайнштейна - Ешлі Джадд

За словами акторки, у них із продюсером була запланована зустріч, де мала обговорюватися ймовірна співрпаця. До речі, усі імовірні жертви чоловіка називають головною локацією готельний номер.

Так, Гарві попросив Ешлі піднятися до його номера, пропонував зробити їй масаж. Жінка залишила приміщення, бо не захотіла вступати із продюсером у відкритий конфлікт. Пізніше, за її словами, вона дізналася, що була не єдиною, хто зіштовхнувся з таким.

Після інциденту Джадд так і не отримала жодної ролі від його компанії.

Ще однією фігуранткою розслідування The New York Times стала зірка серіалу "Всі жінки –відьми" Роуз Макгавен. Щоправда, з нею, за даними видання, у продюсера була підписана угода про нерозголошення інформації та виплачена компенсація після домагань від Вайнштейна 1997-го під час Санденсовського кінофестивалю.

Одинадцятого жовтня Макгавен все ж відреагувала на скандал із Вайнштейном через Бена Аффлека. Актор написав, що засмучений тим, що людина, з якою він працював, так чинила з жінками. Зірка зауважив, що був приголомшений, дізнавшись цю інформацію.

Роуз Макгавен вирішила освіжити пам'ять колеги, та послала його: "Бене Аффлеку, fuck off" - саме такою була реакція акторки на пост артиста.

Cправа Вайнштейна_7
Getty Images
Роуз Макгавен також серед ймовірних "жертв домагань" продюсера

Жодних коментарів зірка газеті так і не дала, втім, джерела подейкують, що сума виплачених коштів за мовчання могла сягати 150 тисяч доларів. Скандал набув нового витка розголосу, коли Анджеліна Джолі та Гвінет Пелтроу також дали інтерв'ю, де озвучили тезу про домагання до них від Вайнштейна. Більше того  –  дехто з акторок заявив, що взагалі був зґвалтований ним. Це – італійська акторка та режисер Азія Ардженто, і вона стверджує: 1997-го продюсер її зґвалтував.

Гвіне Пелтроу та Гарві Вайнштейн
Getty Images
Вайнштейн поруч із Пелтроу

Азія Ардженто та Гарві Вайнштейн
Getty Images
Азія Ардженто та Гарві Вайнштейн

За словами Пелтроу, продюсер її домагався, коли юній акторці було 22. Події розвивалися за відомим із розслідування сценарієм: Вайнштейн запросив Гвінет до готельного люксу, де почав її обіймати і запросив до спальні зробити йому масаж.

Cправа Вайнштейна_9
Getty Images
Пелтроу поділилася одкровеннями про домагання

Тоді актриса перервала "робочу зустріч", якою та мала бути, пішла з номеру та поскаржилася тодішньому бойфрендру Бреду Пітту. Він, своєю чергою, зустрівся з продюсером, після чого останній попередив Гвінет, щоб вона нікому не розповідала про інцидент.

"Я була дитиною, я була прийнята, я була налякана. Я думала, що він мене звільнить", – згадує Гвінет про отриману тоді роль в екранізації роману Джейн Остін "Емма".

Ще одна обраниця Пітта постраждала від Вайнштейна. Нині екс-дружина Бреда, Анджеліна Джолі, заявила The New York Times: у неї був "поганий досвід співпраці із Гарві Вайнштейном". Після цього селебріті зареклася працювати із ним та почала попереджувати інших жінок учиняти так само.

Цікаво, що Меріл Стріп, яка однією із перших прокоментувала скандал, а також чимало інших жінок з котрим працював Вайнштейн розповідали, що не стикалися із домаганнями від нього.

Як уже зазначалося, деякі акторки вже заявили, що були зґвалтовані продюсером. Це – Азія Аргенто та перспективна раніше акторка Луїза Еванс.

Cправа Вайнштейна_8
Getty Images
Вайнштейн планує відновити стосунки із Джорджиною Чепмен

Аргенто стверджує, що Вайнштейн змусив її до орального сексу 1997-го року, тоді як Еванс зізналася, пережила аналогічне 2004-го.

Чи не єдиною "жертвою" домагань продюсера, котра поскаржилася на нього в поліцію стала модель Амбра Баттілана Гутьєррес 2015-го року. Дівчина стверджувала, що у її 22 роки чоловік мацав її груди та намагався залізти руками під блузу. Модель пішла до правоохоронців та наважилася ще раз зустрітися із кривдником, але вже із прихованим записувальним засобом. На стенограмі запису чути, як вірогідно Вайнштейн переконує Амбру піднятися до готельного номера.

"Що ми робитимемо?" – запитує у Гарві дівчина.

"Нічого, я прийму душ, ти вип'єш чогось", – відповідає він.

На зауваження, що вона не п'є, продюсер наполягає на тому, що в нього є вода.

Амбра Баттілана справа Вайнштейна
Getty Images
Амбра Баттілана зверталася до поліції через домагання від Вайнштейна та змогла добути унікальний запис розмови з ним

"Чи можу я залишитися на барі?" – продовжує модель.

"Ні. Ти повинна прийти сюди зараз. Я нічого з тобою не зроблю, обіцяю. Не сором мене в цьому готелі, я тут постійно", – доволі наполегливо повторює у відповідь Вайншейн, говорячи, що вони більше не побачаться, якщо Амбра не піде з ним. Також він вибачився за свою поведінку напередодні.

"Не псуй дружби зі мною за п'ять хвилин", – так завершується розмова.

Cправа Вайнштейна_6
Getty Images
Азія Ардженто стверджує: 1997-го продюсер її зґвалтував

Історії про сексуальні домагання від продюсера розповіли New Yorker актриси Міра Сорвіно і Розанна Аркетт. Користуючись тим, що вони знімалися на Miramax, Гарві Вайнштейн просив їх зробити йому масаж, потім намагався заволодіти ними. Міра і Розанна стверджують, що відмовили йому. На думку жінок, в результаті їхня кар'єра дуже постраждала.

Позиція головного фігуранта скандалу

Особа Гарві Вайнштейна широко відома у кіносвіті. Він продюсер "Володарів перснів", колишній член правління і співзасновник компанії Miramax Films, а також співвласник (разом зі своїм братом Бобом) компанії The Weinstein Company. Однак, після скандалу стало відомо, що компанія має намір позбутися його прізвища у своїй назві та навіть уже прибрала ім'я та прізвище продюсера з титрів "Війни струмів".

Серед іншого, Вайнштейн – лауреат численних премій, включно із "Оскаром" та BAFTA за стрічку "Закоханий Шекспір".

Меріл Стріп та Гарві Вайнштейн
Getty Images
Меріл Стріп однією із перших висловилася щодо скандалу з Вайнштейном

Нині кар'єра та особисте життя продюсера – під питанням, оскільки, він не лише втратив роботу у The Weinstein Company, дружина Джорджина Чепмен, вирішила піти від нього.

У відповідь на звинувачення на свою адресу, Вайнштейн оприлюднив заяву із вибаченнями, пообіцявши виправити свою поведінку.

За словами продюсера, він усвідомив необхідність "боротися зі своїми демонами". Як стверджує чоловік, він навіть звернувся до психотерапевтів та хотів відсторонитися від керівництва компанією на якийсь час. Крім того, за словами продюсера, він минулого року найняв команду, очолювану адвокатом Лізою Блум. Її спеціалізація, до речі, захист жертв сексуальних домагань. Жінка, своєю чергою, розповідала, що їй довелося пояснювати Вайнштейну, як його підлеглі та якимось чином залежні від нього люди, сприймають його вчинки.

Але згодом плани Гарві змінилися і він озвучив намір подавати до суду, звинувативши рідного брата Боба в організації секс-скандалу проти нього. На думку продюсера, родич хотів видворити його із компанії.

Гарві Вайнштейн та Боб Вайнштейн
Getty Images
Гарві Вайнштейн та Боб Вайнштейн

Юридичним представником Вайнштейна стала Петті Глейзер, котра не буде представляти його у справах проти видання, котре опублікувало розгромний матеріал про продюсера. Натомість, завданням Глейзер стане справа проти The Weinstein Co, звідки звільнили Гарві.

"Ми сподіваємось у цьому розібратися, – розповідає адвокат виданню The Hollywood Reporter. – Однак ми будемо робити все, що ми маємо робити, щоб належним чином захищати його права стосовно компанії".

А ось у справі про "наклеп" з боку The New York Times інтереси Гарві Вайнштейн представлятиме адвокат Чарльз Хардер, на рахунку котрого закриття видання Gawker внаслідок позову Галка Гогана.

Тим часом, Гарві Вайнштейн заявив, що "спонукав свою дружину" Джорджину Чепмен робити те, чого "хоче її серце" перед заявою жінки про розлучення.

Cправа Вайнштейна_3
Getty Images
Від продюсера пішла дружина Джорджина Чепмен

Продюсер зазначив, що "підтримує" її рішення та сподівається, що після проходження терапії від "сексуальної залежності" та поведінкових проблем, вони із дружиною зможуть поновити стосунки.

У статті The New Yorker цитується позиція представника продюсера Саллі Гофмеістер. Так, вона розповідає, що "будь-які звинувачення у сексі без згоди однозначно заперечуються містером Вайнштейном".

Тим часом, у британській академія кіно та телебачення BAFTA вже виступили із заявою на фоні обговорень імені продюсера. Членство Вайнштейна там – призупинено.

Залиште свій коментар

Вибір редакції