"Гайдамаки" виступили на фестивалі у Кустуріци

Вчора, 14 січня закінчився другий міжнародний фестиваль знаменитого сербського режисера Еміра Кустуріци Küstendorf Film&Music Festival.

За словами Еміра, виступ "Гайдамаків", який завершив третій день фестивалю, став справжнім шоу, яке Кустендорф обов’язково побачить знову.

"Кустендорф, або Дрвнград, "дерев’яне місто" - це невеличкий туристичний осередок, схожий на наш Буковель, де Емір живе зі своєю родиною, - Каже Олександр Ярмола, лідер гурту. - Більш скелясті гори, ніж в Карпатах, лижна траса з підйомником, вулиця Фелліні, Джармуша, Че Гевари, площа Міхалкова, Дієго Марадони… У селищі втілена ідея комуни – самодостатнього існування незалежно від усього капіталістичного світу. Емір є великий антиглобаліст і так виражає свої протести, тому в Кустендорфі заборонено віскі, кока-колу, фанту, чай "Ліптон" та всі інші глобалістичні продукти. Сербія – бідна країна, її економіка була зруйнована війною. А Кустендорф, в якому завжди багато туристів, скуповує овочі, зерно та інші необхідні речі у місцевих жителів, даючи їм можливість заробити навіть у час, вільний від фестивалю".

Усі фестивальні події відбувались у великому залі багатоповерхового клубу, де цілий день тривав перегляд фільмів, а ввечорі йшов концерт. В бібліотеці клубу стояв шведський стіл з гарячею кухнею, звідки Емір час від часу виганяв своїх студентів на кіноперегляд. На різних поверхах працювали спортивні зали, басейн, нагорі знаходився бар, де учасники та гості фестивалю спілкувалися усю ніч після концерту.

До вечірнього виступу Олександру Ярмолі вдалося потренуватися у боксерському залі, який показав йому Стрібор Кустуріца, син Еміра. Сашко – кандидат спорту з вільної боротьби, а Стрібор - колишній кікбоксер, чемпіон Сербії, він грає на барабанах в The No Smoking Orchestra та знімається у фільмах батька.

Гайдамаки
"Гайдамаки" виступили на фестивалі у Кустурці
Почесний гість фестивалю Джим Джармуш теж музикант, про музичний досвід Еміра усім відомо, тому не дивно, що дружній родині Кустуріци, Джиму та "Гайдамакам" було цікаво в компанії один одного. Спілкування не закінчувалось навіть о третій годині ночі, коли в барі починались запальні танці під балканську музику. Цікаво, що там, серед іспано- та англомовних гостей фестивалю музиканти зустріли українців, що приїхали саме на концерт "Гайдамаків".

За розмовою з Еміром по кіно виявилось, що він дуже поважає великого українського режисера Олександра Довженко, а Сергія Параджанова вважає настільки унікальним та елітарним режисером, якого просто неможливо наслідувати.
"Гайдамаки" – єдина українська група, яка повноцінно гастролює по Європі.

Фото надані прес-службою гурту

Читайте також:
"Гайдамаки" розробляють мерседес
Гайдамаки їдуть в тур Європою
Кустуріца, Мадонна та Ален Делон побували в Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: