Голлівудський бунт триває

Найвідоміші телешоу можуть стати першими в списку програм, виробництво і трансляція яких будуть припинені через страйк голлівудських сценаристів.

Найвідоміші та найрейтинговіші телешоу можуть стати першими в списку програм, виробництво і трансляція яких будуть припинені через страйк голлівудських сценаристів, повідомляють місцеві ЗМІ.

Найближчим часом з ефіру можуть зникнути "Щоденне шоу Джея Лено", "Вечір з Конаном О`Брайеном", а також шоу відомого американського коміка Стівена Колберта "Доповідь Колберта".

Очікується, що канал CBS буде вимушений транслювати лише повтори знаменитого "Вечірнього шоу Девіда Леттермана", де знаменитості робили сенсаційні визнання - зокрема, саме в цій програмі співачка Брітні Спірс вперше заявила про свою другу вагітність.

Крім того, на час страйку припиниться виробництво нових серій таких відомих телефільмів, як "Два з половиною чоловіки" з Чарлі Шином в головній ролі.

У понеділок Гільдія письменників Америки почала безтерміновий страйк, організований через відмову провідних студій збільшити сценаристам авторські гонорари, виплачувані з прибутку від продажів DVD із записом фільмів і шоу, а також виконати ряд інших вимог літераторів. Організатори акції протесту провели декілька пікетів біля найбільших студій в Лос-Анджелесі, а також у офісу телекомпанії NBC в Нью-Йорку.

Як повідомила представник Гільдії Шеррі Голдман, в пікетуванні NBC брали участь близько 200 чоловік. "Літератори протестують проти того, щоб телекомпанії безкоштовно транслювали в Інтернеті твори, створені за їх сценаріями - або фрагменти цих творів", - сказала вона.

Сценаристи заявили про свій намір припинити роботу наперед, так щоб студії встигли створити резерви рукописів для виробництва фільмів і шоу. За оцінками експертів, їх вистачить приблизно до лютого майбутнього року, після чого випуск нових оригінальних картин припиниться, а телеканали будуть вимушені транслювати повтори програм.

За словами представника телекомпанії ABC, матеріалу для виробництва нових серій популярних телесеріалів "Всі мої діти" ("All My Children") (транслюється в США майже 40 років - починаючи з 1970 року) і "Головний госпіталь" ("General Hospital" ) вистачить до Нового року. Аналогічна ситуація склалася і з випуском багатосерійних теледрам каналу CBS "Зухвалі і красиві" ("The Bold and the Beautiful" ) і "Як обертається світ" ("As the World Turns").

В той же час, на американському телебаченні є розважальні програми, практично незалежні від роботи сценаристів - в основному вони побудовані на особистостях ведучих, які самі визначають їх зміст. Так, не дивлячись на страйк, популярне ток-шоу "The View" каналу ABC, ведучими якого у різний час були відомий журналіст Барбара Уолтерс, актриси комедійного жанру Розі О`Доннелл і Вупі Голдберг, дизайнер Елізабет Хасслбек, продовжить виходити в колишньому режимі.

Розважальна індустрія - третя по кількості робочих місць галузь в окрузі Лос-Анджелес після торгівлі і туризму. У ній зайняті 254 тисячі чоловік.

Прибуток від американської розважальної індустрії за оцінками фахівців складає близько 30 мільярдів доларів щорічно. Більше двох третин цієї суми - прибуток від продажів DVD: у 2005 році об'єм ринку відеопродукції для домашнього перегляду в США склав 24 мільярди доларів.

В даний час письменники одержують по 5 центів з кожного проданого DVD із записом фільму, авторами сценарію якого вони є. Така цифра була встановлена ще в 1985 році.

Окрім основної вимоги про збільшення виплат з продажу кожного диска, у літераторів є і інші претензії до працедавців - зокрема, вони незадоволені графіками виплат за виробництво програм, що транслюються за допомогою нових засобів зв'язку - Інтернету та мобільних телефонів.

Сценаристи неодноразово попереджали про можливість організації акції протесту, проте численні переговори із студіями результату не принесли.

Останній масштабний страйк американських сценаристів пройшов майже 20 років тому - в 1988 році. Акція тривала п'ять з половиною місяців і спричинила шоу-індустрії, яка є важливим сектором економіки США, збитки розміром 500 мільйонів доларів.

За оцінками експертів, у випадку, якщо нинішній страйк затягнеться на аналогічний термін, розмір економічної утрати, нанесеної галузі розваг, може скласти мільярд доларів.

ВідеоГоллівудський бунт триває

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: