Хржановський в Україні

Ілья Хржановський працює над фільмом про знаменитого фізика, лавреата Нобелівської премії Льва Ландау.

Ілья Хржановський фільмуватиме в Україні
Ілья Хржановський - Венеція 2004
Російський режисер Ілья Хржановський, що успішно дебютував кілька років тому фільмом "4” (премія "Тигр” Роттердамського МКФ 2005 року, фільм-учасник позаконкурсної програми Венеціанського кінофестивалю 2004 та спеціальний приз журі на Кінотаврі), працює над новим проектом – повнометражним ігровим фільмом з робочою назвою "Дау” про знаменитого фізика, лавреата Нобелівської премії Льва Ландау (1908 – 1968).

Фільм охоплюватиме події від дитинства фізика – Лєв Ландау народився і провів юні роки у Баку – і до його смерти у Москві 1968 року. В Україні, власне, в Харкові, зніматиметься харківський період життя фізика – Лєв Ландау жив у Харкові від 1932 до 1937 року, працював в Українському фізико-технічному інституті, викладав і завідував кафедрою теоретичної фізики на фізико-механічному факультеті Харківського механіко-машинобудівного інституту, а також викладав і завідував кафедрою загальної фізики в Харківському державному університеті. Власне, саме в Харкові почала створюватися його всесвітньо відома школа теоретичної фізики. І саме в Харкові Лєв Ландау познайомився зі своєю майбутньою дружиною, харків’янкою Корою Дробанцевою.

За задумом режисера, стрічка буде умовно поділена на кілька частин, за географічно-хронологічним принципом: Баку, Лєнінґрад, Копенгаґен, Харків, Москва. Над кожною частиною працюватимуть різні оператори, художники, художники з костюмів. До роботи над харківською частиною Ілья Хржановський хоче запросити українських художників і консультантів. Проект передбачає виготовлення масштабних декорацій, масові зйомки. Підготовча робота вже розпочалася, вона триватиме протягом літа, а зйомки у Харкові мають розпочатися у вересні.

Творча група фільму запрошує до співпраці ініціативних людей найрізноманітніших кінематографічних спеціальностей. Всі бажаючі взяти участь у проекті можуть надсилати інформацію про себе на адресу strymba@ukr.net або телефонувати за номером 380662808025.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: