Майже найкраще кіно Венеції

Найбільш імовірним кандидатом на отримання головної премії Венеціанського фестивалю критики вважають фільм Абделя Кешиша "Крупа й барабулька".

Найбільш імовірним кандидатом на отримання головної премії Венеціанського фестивалю - "Золотого лева" - критики одностайно вважають фільм французького режисера тунісійського походження Абделлатифа Кешиша (Abdellatif Kechiche) "Крупа й барабулька" (Lа grainе et le mulet), показ якого супроводжувався десятихвилинними аплодисментами.

”Тонкий, відмінно зроблений фільм, гідний "Золотого лева", - переконаний кінокритик провідної італійської газети Corriere della Sera Паоло Мерегетті (Paolo Mereghetti). 

”Надзвичайно сильне кіно, просто приречене на приз", - переконані рецензенти кіножурналу Filmcritica.

”Крупа й барабулька" - історія арабської сім'ї, що живе в рибальському містечку у Франції. Голова сімейства, 60-річний Сліман, опиняється без роботи й намагається відкрити на списаному судні ресторан, де подавали б коронне блюдо його колишньої дружини - рибний кускус (головними інгредієнтами якого якраз і є крупа й барабулька). Поки старий намагається вибити з міської влади всі необхідні дозволи та відремонтувати судно, його сини сваряться з дружинами, дочки кричать на онуків, подруга ревнує до дружини, дружина боїться проклять.

”Я дуже добре знаю це середовище, чудово знайомий з такими сім'ями. Я хотів показати найпростіші моменти життя - як вони всі сидять за столом, наприклад, - щоби вони всі розкрили свою справжню суть. Мені не потрібні були жодні кліше й ходульні характери. Крім того, я хотів додати фільму споглядальність, включити до нього епізоди, що беруть за душу та змушують співчувати героям, поки вони плачуть, їдять, намагаються не проґавити шанс. У цьому й полягає моя концепція кіно: зробити так, щоби в ньому виявлялося життя", - пояснює режисер.

”Мені потрібні були прості та знайомі епізоди: акторам було дозволено злегка імпровізувати, але взагалі в мене в голові все було вирішено дуже чітко. У мене театральне минуле, і я повинен був усе знати наперед, перш ніж приступати до зйомок", - додає він.

З усіх акторів, що знялися у фільмі, найяскравіше враження справляє Хафсія Херзі (Hafsia Herzi), що зіграла Рим - дочку коханки Слімана, яка якнайбільше допомагала героєві в його ресторанному задумі. Вона, як і решта акторів, вперше побачила фільм цілком тільки у Венеції.

”Я хотів, аби актори подивилися фільм разом з глядачами, щоби зрозуміти, як вони зреагують", - визнав Кешиш.

”Крупа й барабулька" - не перший у венеціанській конкурсній програмі фільм, що стосується проблеми емігрантів, які намагаються вписатися в європейське суспільство. Раніше було показано фільм британця Кена Лоуча "Це вільний світ" (It`s а Free World), де йшлося про нелегальних робітників в Англії. Згаданий фільм також отримав дуже високу оцінку критиків.

Кешиш - нащадок вихідців із Тунісу, - намагався представити французьку ситуацію. "Я, проте, не хотів концентрувати увагу на проблемі расизму й узагалі не хотів говорити про це прямо. Безумовно, ті приниження, які довелося зазнати поколінню мого батька, коли ці люди перебралися з своїх рідних країн до Франції, дотепер відчуваються. Інтеграція далася нелегко і не пройшла безболісно. Люди цього покоління дуже сумують за рідними місцями. Утім, приниження довелося зазнавати й наступному поколінню, ситуація не так уже сильно змінилася", - вважає режисер.

Його власна кар'єра у Франції склалася, втім, цілком вдало: до 47 років Кешиш зняв три фільми; два з них - "В усьому винуватий Вольтер" (La Faute а Voltaire, 2000) і "Підступ" (L`Esquive, 2003) - зібрали багатий урожай призів. "Вольтер", зокрема, одержав у Венеції нагороду за найкращий дебют, а "Підступу" дістався головний кіноприз Франції - "Сезар".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: