Новий фільм про Нурієва

Новий документальний фільм Бі-Бі-Сі "Нурієв: З Росії з любов'ю" вийде на екрани через три тижні.

Рудольф Нурієв і Марго Фонтейн
Рудольф Нурієв і Марго Фонтейн. (Фото: theage.com.au)
Таємний коханець переконав великого російського танцюриста балету Рудольфа Нурієва втекти з Росії заради успіху на світовій сцені. 

Саме така версія прозвучить в новому документальному фільмі Бі-Бі-Сі "Нурієв: З Росії з любов'ю", який вийде на екрани через три тижні. Про це пише в суботу британська газета "Таймс".

Молода зірка ленінградського театру імені Кірова (нинішнього Маріїнського), 21-річний Рудольф Нурієв і 18-річний німецький танцюрист, красень Тейа Кремке, познайомилися 1959 року. Незабаром після знайомства вони стали коханцями.

У фільмі Бі-Бі-Сі вперше буде показаний любительський відеозапис танцю молодого Нурієва, зроблений Кремке. За словами інтерв'ю Бі-Бі-Сі друзів і родичів танцюристів, саме Кремке переконав Нурієва в тому, що радянська влада не дозволять його таланту розкритися на гідному рівні.

"Кремке підтримував віру Нурієва в те, що він повинен бути зіркою світового значення і одночасно говорив йому, що його пересування по світу, при такій бунтарській вдачі, може бути обмежено", - розповів автор фільму Джон Брідкат.

До Парижа Нурієв прибув в травні 1961 року на гастролі, у складі трупи балету Кіровського. Керівництво театру було проти його поїздки, проте французькі організатори гастролей наполягли на приїзді танцюриста.

Через три тижні в паризькому аеропорту „Ле Бурже” Нурієв, обдуривши пильність агентів КДБ, здався французькій поліції із словами "Я хочу бути вільним".

"Захід, що все ще не оправився від нанесеного за два місяці до цього удару, коли Юрій Гагарін став першою людиною, що підкорила космос, використовував втечу Нурієва на піку "холодної війни" як інструмент пропаганди. Для Радянського Союзу це було політичною і культурною бідою", - відзначає "Таймс".

Ще більшим нещастям вчинок Нурієва став для його сім'ї. Батько танцюриста, комуніст, лише незадовго до паризьких гастролей визнав за сином право бути артистом балету, тепер публічно відрікся від нього. Ситуацією, що склалася, як стверджують автори нового документального фільму, залишився задоволений лише Тейа Кремке.

"Він (Нурієв) все зробив правильно", - сказав коханець танцюриста одному з своїх друзів. "Втеча була одночасно спонтанною і запланованою, якщо тільки одне не дуже протирічить іншому", - сказав Брідкат.

Виступи Нурієва підкорили французьку публіку, а радянська влада всіма силами намагалися добитися повернення танцюриста на батьківщину. Нурієву повідомляли, що генсек ЦК КПРС Микита Хрущов знов хоче бачити його виступи, що його мати важко хвора. Все це не могло не залишити свій слід в душі Нурієва.

"Я мертвий", - сказав він якось колезі-французові. Незабаром після надання йому політичного притулку Нурієв подзвонив Кремке, який знаходився тоді в східному Берліні, і став просити його приїхати до Парижа.

Кремке був розгублений, але буквально через декілька днів його сумніви вже не мали ніякого сенсу: Берлінська стіна назавжди позбавила його можливості возз'єднатися з коханим. До кінця життя кожен крок Кремке контролювався поліцією. Танцюрист одружувався двічі, проте, щастя так і не знайшов. Він став пити і помер при нез'ясованих обставинах у віці 37 років.

Нурієв в 1960-х і 1970-х роках світився зі своєю партнеркою, великою британською балериною Марго Фонтейн, на кращих сценах світу. Він став одним з найшановніших танцюристів в історії балетного мистецтва. Зірка лондонського Королівського балету, Нурієв з 1983 по 1989 рік очолював балетну трупу паризької Гранд-опера.

Помер Нурієв в 1993 році від СНІДу і був похований на російському кладовищі Сіна-Женевьев де Буа під Парижем.

Фільм Бі-Бі-Сі вийде на екрани 22 вересня. Книга, по якій він відзятий, "Рудольф Нурієв: життя", з'явиться в британських магазинах 27 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: