Оголошено програму Венеціанського МКФ

З 29 серпня по 8 вересня у Венеції пройде 64-й МКФ. Майбутній конкурс буде представлений переважно американськими стрічками.

З 29 серпня по 8 вересня у Венеції пройде 64-й міжнародний кінофестиваль. Майбутній конкурс Венеціанського фестивалю 2007 буде представлений переважно американськими стрічками.

Слід зазначити, що в конкурсну програму 64-го Венеціанського МКФ ввійшов новий фільм російського режисера Нікіти Міхалкова під назвою „Дванадцять”. До програми увійшли також нові фільми Кена Лоуча, Еріка Ромера, Пітера Грінуея, Кеннета Брана. Про це оголосив напередодні, 26 липня, в Римі директор фестивалю Мазке Мюллер.

Конкуренцію Міхалкову складе „Гра навиліт” Кеннета Брана, „До друку” Брайана Де Пальми, „Нічний дозор” Брайана Де Пальми (назва картини пов'язана з картиною Рембрандта, а не з романом Лук’яненка), „Там мене немає” Тодда Хейнса, „Це вільний світ” Кена Лоуча, „Астрея і Селадон” Еріка Ромера за французьким романом XVI століття.

Всього в конкурсі беруть участь 22 фільми.

Марко Мюллер (Фото: filmfestivals.ru)
Марко Мюллер (Фото: filmfestivals.ru)
Відкриється фестиваль першим фільмом молодого англійця Джо Райта „Спокута”, а закриється повнометражною картиною 39-річного китайського режисера Алексі Тана „Кровні брати”.

Поза конкурсом будуть показані „Сон Кассандри” Вуді Алена, „Режисер, банзай!” Такеши Кітано, „Дівчина, що розрізає надвоє” Клода Шаброля і „Христофор Колумб: загадка” кінопатріарха Мануеля Олівейри.

Із зірок очікуються, як мінімум, Джордж Клуні, Річард Гир, Бред Пітт, Джуд Лоу, Шарліз Терон, Кейт Бланшетт і Скарлет Йоханссон.

У журі венеціанського фестивалю з нагоди його 75-річного ювілею ввійшли виключно режисери. Головою став китайський режисер Чжан Імоу („Прокляття золотої квітки”, „Будинок літаючих кинджалів”, „Герой”), який відомий тим, що одержав за свою кар'єру рекордну кількість венеціанських левів - двох золотих (у 1992 році за „Історію Кью Дзю” і в 1999 році за „Ні на один менше”) і одного срібного, за „Червоні ліхтарі” (1991).

Почесний приз за кінокар'єру буде цього разу вручений Тіму Бертону, а Золотого лева на честь 75-річного ювілею фестивалю одержить „Бернардо Бертолуччі”.

Спеціальна програма з серії „Таємна історія кіно” цього року присвячується спагетті-вестернам. Зокрема, на фестивалі буде урочисто представлена відреставрована версія класичної стрічки Серджо Леоні „За жменю доларів”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: