Перемога молодості

Добіг кінця кінофестиваль у Каннах.

„Золоту пальмову гілку”, легендарний приз Каннського фестивалю, отримав фільм румунського режисера Кристиана Мунґіу „4 місяці, 3 тижні та 2 дні”, що не стало сюрпризом. Події фільму відбуваються в останній період правління в Румунії комуністичного диктатора Ніколає Чаушеску. У картині йдеться про історії двух дівчат, одна з яких здійснила кримінальний аборт. 


Приз за головну чоловічу роль отримав російський актор Константин Лавроненко за головну роль у фільмі Андрєя Звяґінцева „Вигнання”. Як визнав сам актор, він не очікував на таку високу нагороду, а спочатку навіть не мав наміру їхати на кінофорум. Він скромно сказав, що його нагорода є плід спільних творчих зусиль усієї знімальної групи на чолі з Андрєєм Звяґінцевим. 

Christian Mungiu
Перемога румуна Мунґіу була прогнозованою (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Премією „Гран-прі”, другою за значенням на фестивалі, нагородили стрічку японки Наомі Кавасе „Ранковий ліс”. Це не тільки стало однією з головних несподіванок фестивалю, але й викликало подив на батьківщині 37-річної режисерки. У себе вдома її фільми не надто популярні, бо зовсім не схожі на розважальні картини. Експерти вважали роботу Кавасе надміру ліричною й такою, що їй бракує панівної в сучасному кінематографі „жорсткості”.


Фільм Кавасе – це оповідь про пацієнта провінційного дому для похилих, що не може змиритися зі смертю дружини, та про молоду медсестру, яка нещодавно втратила дитину. Разом вони блукають густим лісом, шукаючи могилу дружини старого, ведуть складні розмови й поступово знаходять у собі сили змиритися з життям. Фільм багато в чому ґрунтується на особистому досвіді режисерки, що довго піклувалася про свою тяжко хвору бабуся, якаколись замінила їй мати. 

Naomi Kawase
Наомі Кавасе, незважаючи на нарікання щодо "надмірної ліричності" фільму, отримала премію "Гран-прі" (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Приз за найкращу жіночу роль присуджено корейській акторці Чон До Ен за роль у картині Чи "Таємне світло" режисера Чанґ Донґа. 

Приз за найкращу постановку 60-го Каннського фестивалю присудили картині "Скафандр і метелик" американського режисера Джуліана Шнайбеля. Приз за найкращий сценарій дістався турецькому режисерові Фатизові Акіну за фільм "На краю раю". 

Джуліан Шнабель
Джуліан Шнабель отримав приз за найкращу постановку (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Приз журі фестивалю, яке цього року очолив Стивен Фрирз, автор оскароносного фільму "Королева", присуджено двом стрічкам: "Персеполіс" француженки іранського походження Маржане Сатрапі та "Беззвучне світло" мексиканського режисера Карлоса Рейгадаса.

Фільм американського режисера Ґас Ван Сента "Параноїдальний парк" завоював створену тільки для цього фестивалю спеціальну нагороду - Приз 60-річчя. Фільм оповідає про проблеми сучасних американських підлітків. 2004 року режисер завоював "Золоту пальмову гілку" з фільмом "Слон".

Ще один спеціальний приз - "Золоту пальмову гілку за кар'єру в кіно" - одержала американська актриса Джейн Фонда. Подібну нагороду вручають тільки вчетверте, причому раніше призи за кінокар'єру одержували виключно французи: режисери Ален Рене і Жерар Урі, а також актриса Жанна Моро, відзначає РИА Новости . 


Вручаючи приз, президент Каннського кінофестивалю Шахраюй Жакоб відзначив: "Це ж треба, ніколи не міг подумати, що вручатиму премію підозрюваній ЦРУ, на яку заведено досьє на 20 000 сторінок". Жакоб мав на увазі люті політичні виступи актриси, яка протестувала спочатку проти війни у В'єтнамі, а потім - проти війни в Іраку.

Престижна нагорода "Золота кінокамера" - за найкращу дебютну роботу - вручено ізраїльському режисерові Етгару Керету за картину "Медузи". 

Winners
Переможці Каннського фестивалю ділять радість (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Головний приз за кращий короткометражний фільм одержала картина молодої мексиканки Елізи Мілер "Дивлячись на дощ".

На 60-у ювілейному Каннському фестивалі в головній конкурсній програмі, де було представлено 22 фільми, вперше за багато років брали участь відразу два російські фільми: "Олександра" Олександра Сокурова й "Вигнання" Олександра Звяґінцева.

Загальний художньо-естетичний рівень Каннського фестивалю визнали надзвичайно високим. Як відзначає ИТАР-ТАСС, ювілейний Каннській фестиваль став справжнім тріумфом молодого кіно. Всі його головні призери є або молоді режисери й актори, або картини, що розповідають про проблеми нових поколінь. Відзначивши фільми про молодь, Каннський фестиваль продемонстрував, що зберігає інтерес до всього нового й має намір шукати шлях до цієї аудиторії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: