Помер Мікеланджело Антоніоні

Мікеланджело Антоніоні, один з найзначніших післявоєнних режисерів, помер в своєму будинку в Італії у віці 94 років.

Мікеланджело Антоніоні, один з найзначніших післявоєнних режисерів, помер в своєму будинку в Італії у віці 94 років.

Про його смерть повідомляє агентство France Presse з посиланням на сім'ю кінематографіста. Антоніоні зняв всього близько двох десятків фільмів, зокрема "Фотозбільшення", "Забріскі Пойнт", "Пригода", "Ідентифікація жінки".

Мікеланджело Антоніоні
Мікеланджело Антоніоні (Фото: krugosvet.ru)
Антоніоні народився в 1912 році у містечку Феррара. У Болонському університеті він одержав ступінь по економіці, але з 1935 року працював як кінокритик в місцевій феррарській газеті Il Corriere Padano.

У 1940 році він переїхав до Риму, де лічені місяці писав для Cinema, кіножурналу, яким керував Вітторіо Муссоліні, син диктатора. Після звільнення з Cinema Антоніоні приступив до навчання в Експериментальному центрі кінематографії (Centro Sperimentale di Cinematografia), тоді ж він зняв свою першу короткометражку.

Між 1950 і 1960 роками Антоніоні зняв декілька повнометражних фільмів, зокрема "Пані без камелій", "Подруги" і "Крик".

Міжнародний успіх йому принесли досить умовно об'єднані в трилогію картини "Пригода", "Ніч" і "Затьмарення" (1960-1962). "Ніч" була удостоєна "Золотого ведмедя" на Берлінському кінофестивалі.

Вільна екранізація розповіді "Слюни диявола" Хуліо Кортасара, що одержала назву "Фотозбільшення", принесла режисеру в 1967 році "Золоту пальмову гілку" в Каннах.

У 1970-х і 1980-х роках Антоніоні знімав дуже рідко, але його картини цього періоду теж швидко стали кінокласикою: і "Забріскі Пойнт", і "Професія - репортер", і "Ідентифікація жінки".

У 1985 році режисер переніс інсульт, і після нього до повнометражного кіно повернувся лише одного разу: у картині "За хмарами", знятій сумісно з Вімом Вендерсом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: