Ротару не виступає в Україні, бо українці не можуть оплатити її виступ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ротару не виступає в Україні, бо українці не можуть оплатити її виступ

У свої 65 Ротару залишається найдорожчою зіркою / ТСН.ua

Цього тижня Софії Ротару виповнюється 65. Зірка уже сорок один рік на сцені. В її репертуарі понад 4 сотні пісень.

Буковинська молдаванка Софія Ротару свого часу підкорила увесь Радянський Союз "Червоною рутою", і досі залишається найяскравішою зіркою пострадянського простору, йдеться в сюжеті ТСН.Особливе

"Пробач" - цю пісню Софія Ротару записала місяць тому. Загал її почує лише восени. І це присвята великої співачки своєму покійному чоловікові.

Композитор Руслан Квінта зізнається - цю пісню Ротару записала на одному диханні. Хоча над іншими композиціями працює по кілька місяців.

"Це просто крик душі. Ця пісня про те, що ось жили дві людини в цьому житті і хтось пішов раніше. Хочеться щось довести, а ти вже не розумієш, кому це говорити", - говорить Рускан.

Чоловік, продюсер, режисер, радник і коханий. Саме Анатолій Євдокименко відразу після виходу однойменного хіта Володимира Івасюка створив ансамбль "Червона рута". Це було у 71-му, і саме з цього року артистка веде відлік своєї творчості.

"Я як за кам'яною стіною завжди була. І коли не стало Толіка, я твердо вирішила для себе, що я без нього просто не зможу. Я 40 днів тікала, вранці вставала і тікала на кладовище. Потім я стала його шукати в Чернівцях, потім я приїжджала в Ялту, тобто я місця собі не знаходила. Як це без Толіка жити?"- розповідала співачка.

Рік без гастролей. Рік на самоті. Вийти на сцену зірку переконує син - Руслан повністю змінює репертуар і Ротару повертається. І знову квіти, народна любов і виснажлива праця. Концертний директор співачки Ігор Курильов каже: Ротару кожен раз співає як в останнє і відчуває в залі кожного глядача.

"Одного разу вона відспівала перший блок такий, виходить і каже:" Хтось в залі є, хто не дає мені працювати". Можете собі уявити? І вона заходить в гримерку, побула одн., виходить і каже мені: "Ну зараз, зараз я йому покажу". Після другого блоку вона виходить і каже: "Його вже в залі немає". Ну, от як це, як це пояснити? Кожен раз у мене мурашки по шкірі, кожен раз", - розповідає Ігор.

Вона завжди неперевершена. Вже 10 років сценічні костюми артистці шиє дизайнер Лілія Пустовіт. І каже: над кожним працюють понад три місяці.

"Вона ідеолог. Вона чітко бачить, що і як їй потрібно. Дуже вимоглива. І вона ще людина дуже емоційна, і людина настрою. Тобто одна і та сама сукня в один день може сподобатись повністю. А наступного взагалі все не те",- розповідає дизайнерка.

У свої 65 Ротару залишається найдорожчою зіркою. Скільки коштує її концерт - директор говорити відмовляється. Лише зізнається - працюють небагато, але задорого. Кажуть, гонорар Ротару за один концерт перевищує п'ятдесят тисяч доларів. І в Україні вона майже не виступає.

"Україні просто нецікаво… Оце я вам кажу відверто в камеру. Люди не можуть оплатити вартість квитків. Вона в свої літа не поїде просто співати. Ну, не той вік і не те здоров'я вже, щоб поїхати працювати за копійки. Вже напрацювалась: і за комсомол, і за партію, і за все на світі", - розповідає директор співачки.

Колеги додають - Ротару мало співає через давню хворобу. У неї астма і без ліків на сцену вона майже не виходить.

"Важко співати. Але вона, як сильна людина, вона з цим зжилася", - розповідає Ігор.

Цього тижня Софії Ротару виповнюється 65

Цього тижня Софії Ротару виповнюється 65
Наступна публікація