Скачки "Паліо" відвідає Джеймс Бонд

Традиційні скачки "Паліо", які пройдуть у тосканському місті Сієна, потраплять в новий фільм про пригоди Джеймса Бонда.

Скачки
Режисер фільму Марк Форстер попросив дозвіл на зйомки цих змагань в муніципалітету Сієни. (Фото: europa.km)
Традиційні скачки "Паліо", які пройдуть в четвер в тосканському місті Сієна, потраплять в новий фільм про пригоди Джеймса Бонда.

Про це повідомив в середу представник місцевої влади. За його словами, режисер фільму Марк Форстер попросив дозвіл на зйомки цих змагань в муніципалітету Сієни.

"Зараз влада міста розглядає це питання і, швидше за все, дасть дозвіл... Проте знімати будуть прихованою камерою з вікон будинків, щоб не дратувати наїзників і коней", - підкреслив представник муніципалітету.

Зміст нового фільму про Бонда, за словами представника місцевої влади, поки тримається в строгому секреті, проте творці стрічки дали зрозуміти, що в Сієні агент 007 вступить в сутичку з представниками криміналу, які знаходяться серед керівництва "руху за захист тварин".

Традиційні скачки "Паліо" проходять в Сієні двічі на рік - 2 липня і 16 серпня, починаючи з ХIV століття. Подібних кінних змагань немає ні в одній країні світу.

З ХIV століття Сієна була розділена на 17 кварталів - контрад, кожна з яких мала свій прапор і герб. В результаті в одному місті утворилися декілька окремих "держав", які до цих пір "воюють" між собою, з'ясовуючи стосунки на іподромі.

У дні скачок головну площу міста - Дель Кампо - засипають товстим шаром піску і перетворюють на іподром. За традицією вершники скачуть в середньовічних костюмах, без сідел і роблять на площі тільки три круги. Змагання зазвичай триває не більше 80 секунд.

Назва турнірів - "Паліо" - означає перехідний до переможця прапор із зображенням Діви Марії. Перемогти в цьому змаганні - значить, прославити до наступних скачок не тільки себе, але і свій контрад. А прийти другим вважається ганьбою. У разі програшу набагато почесніше зайняти останнє місце.

За правилами "Паліо", якщо наїзник впаде з коня, то кінь може перемогти навіть поодинці, без вершника. Причому, коней для себе учасники змагань вибирають випадково, за декілька днів до старту, у муніципалітеті.

Жокей, "Паліо", що виграв, стає найзнаменитішим городянином, а його ім'я навіки вписується в історію Сієни. Після вручення нагороди переможцеві Сієна шумно гуляє всю ніч. На площі Дель Кампо накривають столи, за якими бенкетують до 25 тисяч чоловік. За святковим столом серед почесних гостей обов'язково знаходиться кінь-переможець.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: