Скорсезе рятує старе кіно

Мартин Скорcезе створить Всесвітній фонд кіно, що рятуватиме забуті фільми.


На Каннському фестивалі Мартин Скорсезе оголосив про бажання створити Всесвітній фонд кіно, що займався би підтримкою вже забутих фільмів.

Про підтримку цього задуму лавреата "Оскара" й творця "Скаженого бика", "Останньої спокуси Христа", "Таксиста" та "Відступників" вже оголосив десяток інших відомих режисерів, які вважають, що напів- та непрофесійні фільми їхніх країн заслуговують на більшу увагу.

Сам Скорсезе, проте, підкреслює: в першу чергу його організація займатиметься роботами колег з країн, що розвиваються. В іншому разі, додав він, може вийти так, що ці фільми просто зникнуть.


Один із прихильників ідеї Скорсезе, режисер "Королеви" Стивен Фрирз, який цього року очолює в Канні журі, вважає, що слід займатися і відновленням старих фільмів. Крім того, відзначив він, Британському кіноінститутові потрібно більше коштів на підтримку його великого архіву.

"Його недостатньо фінансують. Він потребує грошей, - заявив Фрирз. - Все дуже просто. Це наше життя, наша культура. Уряд не приділяє цьому досить уваги".

До ради директорів Всесвітнього фонду кіно включено й культового китайського режисера Вонґа Кар-Вая, творця "Моїх чорничних ночей", що відкрили цього року Каннський фестиваль.


Два роки тому він запустив проект з відновлення сотень китайських фільмів, що їх він знайшов на складі в Сан-Франциско й хоче повернути ці плівки до Гонконґа, щоб відновити якомога більше з них. "Вони як сироти, ніхто не знає, кому вони належать", - говорить Вонґ Кар-Вай.
Він називає ці роботи безцінними артефактами, які залишили китайські робітники, що вирішили переїхати до Америки.

"Просто уявіть: перед Другою світовою війною всі ці китайці, іммігранти, що працювали в Сполучених Штатах, - вони не могли привезти дружин, дітей, вони були самі в Каліфорнії, і це було для них єдиною розвагою, - говорить Вонґ Кар-Вай. - І я гадаю, ці фільми зробили дуже важливу справу, вони зв'язали китайців по всьому світові, тому що в них з'явилося щось спільне".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: