Знімати "Тараса Бульбу" не дозволяют татари

У Бахчисараї знімальній групі російського режисера Володимира Бортка заборонили проводити зйомки у Ханському палаці.

У Бахчисараї (Крим) знімальній групі російського режисера Володимира Бортка заборонили проводити зйомки на території Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника (більш відомий - як Ханський палац), оскільки у нього не було відповідного дозволу для зйомок на території палацу.

За словами завідувача Музеєм історії і культури кримських татар Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника Серверу Ебубекірова, знімальна група уклала "юридично невірний договір із завгоспом - людиною, яка займається адміністративно-господарською частиною", при цьому договір був без печатки.

В ході переговорів представники Ханського палацу заявили, що зйомку можна проводити тільки за наявності правильно оформленого договору з печаткою, проте, за словами Ебубекірова, окремі представники кіногрупи заявили, "що плювати вони хотіли на ваші українські закони".

Знімальна група, за даними Ебубекірова, збиралася знімати сцену невільничого ринку в центральному дворі Ханського палацу на фоні мечеті. Проте представники музею пояснили, що цю сцену неетично знімати на фоні мечеті в Ханському палаці, оскільки тут ніколи не було невільничого ринку. Як компромісний варіант - було запропоновано зняти сцену за територією палацу.

"У недільний день (7 жовтня) від чергового поступила інформація про те, що автобуси кіногрупи перегородили міст недалеко від входу в музей", - повідомив завідувач Музеєм історії і культури кримських татар. При цьому він додав, що центральний вхід в Ханський палац не можна перекривати на тривалий термін в цілях пожежної безпеки, тим більше не можна це робити у вихідні дні - коли в Палаці багато відвідувачів.

Проте, група стала готуватися до зйомок сцени. За словами Ебубекірова, бахчисарайські козаки, задіяні в масовці, почали грубо ображати кримських татар. У результаті - на місце подій прибув голова Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умеров, а також "міліційне підкріплення". Після цього знімальна група покинула територію Ханського палацу.

"Цей фільм замовлений, провокаційний", - заявив Ебубекіров. "Він закладе в розум молоді розкол", - додав він, зокрема, коментуючи сцену, яку, за його даними, хотіли зняти в Ханському палаці: актори, що зображали татар, повинні були тягнути на мотузках акторів, що зображали "закривавлених козаків у кандалах".

Разом з тим, агентство Новий регіон повідомляє, що активісти меджлісу зірвали роботу групи режисера Володимира Бортка, який знімає в Криму сцени фільму Тарас Бульба. Повідомляється, що, поряд з колишньою резиденцією кримських ханів планувалося зняти коротку сцену - спогади сина Тараса Бульби Остапа про турецький полон: закутих, змучених козаків і наглядачів, що знущаються з них.

"Цей проект дуже важливий для самосвідомості народів, що населяють Україну і Росію. І мені дуже шкода, що нас так зустріли. Я дуже люблю Крим, і хотів би тут знімати, - заявив Бортко кримській телекомпанії ІТВ. - Фільм не дискредитує ні українців, ні кримських татар, ні поляків. Просто це була дуже складна історія".

ВідеоТатари не дозволяють знімати кіно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: