Таїна минулого

Римський мер підтримав петицію, в якій вимагається розслідувати знову обставини вбивства Пьера Паоло Пазоліні.

Пьер Паоло Пазоліні
Пьер Паоло Пазоліні.
Римський мер Вальтер Вельтроні підтримав підписану 700 інтелектуалами петицію, в якій є вимога розслідувати знову обставини вбивства в 1975 році відомого кінорежисера, поета і письменника Пьера Паоло Пазоліні. На думку тих, що підписали, його смерть могла бути пов'язана з корупцією в нафтовому секторі. Подробиці гіпотези повідомляє газета The Times.

Пазоліні, автор таких картин, як "Сало, або 120 днів содому", "Євангеліє від Матвія", "Мама Рома", був забитий до смерті в передмісті Риму Остії в листопаді 1975 року. У злочині зізнався 17-річний хлопець Піно Пелозі, який працював повією. 

Режисер був гомосексуалістом, про його стосунки з хлопчиками по виклику знали в поліції, і вбивство Пазоліні було кваліфіковане як злочин в стані афекту. Але в 2005 році Пелозі вийшов з в'язниці, відбувши термін, і зробив несподівану заяву. В ній йшлося, що до загибелі режисера він не причетний, але імена справжніх злочинців розкрити не може, оскільки його життя знаходиться в небезпеці.

На думку Джанні Борнья, у минулому лівого радикала, а в нинішньому – директора  римського концертного залу Auditorium Parco della Musica, загибель Пазоліні пов'язана з розслідуванням вбивства Енріко Маттєї, голови італійського енергетичного консорціуму ENI. Незадовго до своєї смерті Пазоліні повідомив, що пише роман про цей нерозкритий злочин.

Енріко Маттєї розбився в авіакатастрофі в 1962 році за дивних обставинах. Ексгумація тіл Маттєї і його пілота в 1995 році дозволила знову проаналізувати обставини їх загибелі. Судово-медична експертиза тоді заявила про те, що на борту літака відбувся вибух. 

Бізнесмен був відомий своєю непоступливістю у відносинах з транснаціональними нафтовими компаніями, і багато хто в Італії говорив про диверсію. Журналіст Мауро де Мауро, що вів незалежне розслідування смерті Маттєї, пропав без вісті в 1970 році, коли допомагав режисеру Франчесько Розі писати сценарій фільму про бізнесмена. Розі, у свою чергу, дружив з Пазоліні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: