У Китаї заборонили показ "Аватара"

У Китаї вимагають з 23 січня припинити прокат двомірної версії "Аватара" по всій країні.

Уряд Китаю заборонив показ "Аватара" в більшості кінотеатрів країни. Влада вважає, що сюжет фільму підриває діяльність уряду.

Державна компанія China Film Group направила в кінотеатри вимогу з 23 січня припинити прокат двомірної версії "Аватара" по всій країні.

У китайському прокаті фільм мав іти до 28 лютого. Творці фільму розраховували заробити в Китаї понад 45 млн дол. Тепер же китайські глядачі зможуть побачити фільм тільки в технології 3D. Проте, як зазначають ЗМІ, 3D-кінотеатрів у Китаї не так вже й багато, і значна частина аудиторії так і не зможе побачити фільм на великому екрані.

У департаменті пропаганди Китаю, вважають, що сюжет "Аватара" підриває діяльність уряду. У китайських блогах і пресі вже з'явилися висловлювання про схожість історії народу наві, що бореться із загарбниками, з реаліями жителів районів Китаю, що потрапили під програму примусового переселення.

"Для глядачів в інших країнах подібне жорстоке переселення перебуває за межами уяви. Таке може відбуватися тільки на іншій планеті. Або в Китаї", - написав у своєму блозі популярний китайський блогер, письменник Хан Хан.

На думку колумніста газети China Daily Хуана Хуна, є ще один фактор, за яким китайці ототожнюють себе з народом Пандори.

"Китайці, що народилися в 1980-і роки, переживають комплекс неповноцінності, - пише він. - На роботу вийшло перше покоління, яке народилося після введення контролю над народжуваністю (одна родина - одна дитина). Вони приступають до роботи, але їхні мрії про злети кар'єри руйнуються на очах. Їм доводиться роками просиджувати в офісах і перебирати папери. Їм обламали крила. Хіба після перегляду фільму їм не захочеться довести, що вони можуть літати? "

Читайте також:

На Тайвані глядач помер після перегляду Аватара

"Аватар" обігнав "Зоряні війни" за касовими зборами в США

"Аватар" номіновано на премію Гільдії продюсерів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: