У Києві засновник "Deep Purple" зіграв із симфонічним оркестром

Засновник легендарного гурту "Deep Purple" Jon Lord виступив у палаці Україна. Він представив програму із симфонічним оркестром.

 31 травня засновник гурту "Deep Purple" відомий клавішник, піаніст і композитор Jon Lord зіграв із заслуженим академічним симфонічним оркестром національної радіокомпанії України (диригент - Дмитро Логвін).

Легендарний музикант представив програму Concerto for Group and Orchestra, написану у 1969 році для "Depp Purple" та Лондонського симфонічного оркестру. Партитура Concerto for Group and Orchestra була загублена, і тільки десять років тому прихильник "Deep Purple" відтворив її завдяки відеоматеріалам і студійним записам.

Концерт розпочався із 10-хвилинною затримкою. Послухати знаменитий орган Hammond, хіти "Deep Purple" та сольну музику Лорда з альбомів Sarabande" (1975), "Before I Forget" (1982), "Pictured Within" (1998), прийшли як молоді українці, так і старші.

У Києві Jon Lord представив програму із болгарською рок-групою TE Band.
- Цих музикантів я зустрів у Румунії, - розповів Jon Lord. - Ми тоді грали в амфітеатрі, хлопці мені дуже сподобались і вони були не проти поїхати зі мною на гастролі до Києва.

- Чи одразу ви відчули гармонію з українським оркестром?
- Я отримав велике задоволення працюючи з легендою рок-музики та класики, - сказав диригент Дмитро Логвін. - У нас було взаєморозуміння з автором. Ми працюємо з оркестром по максимуму. Радий, що вдалось з'єднати два колективи в один: київських камерних солістів та симфонічний оркестр національної радіокомпанії.

- Я згоден із Дмитром. У нас справді повне взаєморозуміння із музикантами, - додав Лорд. - Щодо співпраці із симфонічними оркестрами, то їх є два види: перший, коли оркестр використовується як синтезатор, тобто музиканти з оркестру підтримують співаків, а другий - коли музика пишеться спеціально для симфонічних оркестрів. Другий вид співпраці мені більше подобається і я в переважній більшості пишу оригінальну музику для симфонічного оркестру.

- У вашій музиці відчувається вплив класичної англійської музики.
- Будь-який композитор, який пише музику, він починає з витоків. Є навіть такий вираз "молоді починають з плечей відомих гігантів". Я думаю, що цепозитивний момент.

- Ви написали пісню "The sun will shine again" для Anni-Frid Reuss з ABBA. Чи не було ідеї продовжити співпрацю?
- Це була не робота, лише дружба. Ця пісня для неї значила дуже багато і я радий, що вона її заспівала.

- На YouTube є цікавий проект "Mozart "Kronungsmesse» вашого авторства. Як виникла ідея поєднати рок із композиціями Моцарта?
- - Це дуже старий проект, йому 20-25 році. Тоді я працював із Eberhard Schoener. Він дуже оригінальна людина, запропонував цю ідею. Кажуть, у Моцарта було гарне почуття гумору, думаю, він би оцінив наш проект.

- Як ви оцінюєте гру Дона Ейрі, який зараз на вашому місці у "Deep Purple"?
- Він дуже талановитий музикант. Я не знаю, хто б грав краще, ніж він, але все таки гірше, ніж я.

Фото Ярослава Мінтуса, ТСН.ua

Читайте також:

Засновник "Deep Purple" у Києві зіграє із симфонічним оркестром

Російський суд визнав гурт Deep Purple винним в порушені власних авторських прав

Led Zeppelin не можуть знайти гідного вокаліста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: