В Едінбурзі стартує кінофестиваль

В середу в столиці Шотландії вже у 61-й раз відкривається щорічний Едінбурзький кінофестиваль.

Шон Коннері
Патроном кінофестивалю в Едінбурзі виступає знаменитий Шон Коннері. (Фото: spitsnet.nl)
У столиці Шотландії в середу починається щорічний Едінбурзький міжнародний кінофестиваль. 

Цього року фестиваль кіно в столиці Шотландії проводиться вже в 61-й раз. Його організатори з гордістю відзначають, що фестиваль в Едінбурзі є найстаршим кінопоказом, що без перерв проводиться в світі. Втім, він вважається менш популярним і престижним, ніж фестивалі у Венеції, Москві, Берліні та Лондоні.

Проте, цього року до Едінбургу приїдуть відомі британські режисери Стівен Фрірз (автор стрічки "Королева") і Майк Лей (володар венеціанського "Золотого лева" за фільм "Віра Дрейк"), актори Саманта Мортон, Тильда Суїнтон, Боб Хоскінс та інші. 

За словами організаторів, глядачі за два фестивальні тижні побачать 120 повнометражних художніх фільмів з 31 країни, у тому числі, з Росії.
 
Серед російських стрічок, представлених в програмі, новинок немає, але фільми, обрані для фестивалю, - досить високого класу, вони вже отримали визнання на батьківщині та за кордоном. Це, зокрема, стрічка "Італієць" режисера Андрія Кравчука (2005) про російського хлопчика, якого збирається всиновити італійська сім'я. Цей фільм висувався від Росії на отримання премії Американської кіноакадемії "Оскар" два роки тому.
 
Окрім нього в програмі фестивалю - російсько-швейцарський фільм "Перекладачка" (2006) режисера Олени Хазанової та друга частина епопеї "Денний дозор" (2005) режисера Тімура Бекмамбетова, створеної на основі книг Сергія Лук'яненка. Перша частина цієї кіноісторії демонструвалася у Великобританії, а дія однієї з частин епопеї, яка ще не екранізована - "Останній дозор" - відбуватиметься, у тому числі, в Едінбурзі. 

Цього року Едінбурзький міжнародний кінофестиваль останній раз проходить в серпні. З наступного року його вирішили перенести на червень. 

Це робиться з кількох причин. По-перше, в серпні кінопоказ губиться серед інших едінбурзьких фестивалів - книжкового, міжнародного театрального, альтернативного "Фрінджа" й інших. По-друге, він накладається за часом на проведення кінофестивалів у Венеції та Торонто, куди охочіше їдуть голлівудські зірки. 

"Зміна дат кінофестивалю створить можливість для проведення сучасної та спрямованої в майбутнє події з вищим статусом й індивідуальністю", - підтримав перенесення часу проведення свята шотландський актор, патрон Едінбурзького кінофестивалю Шон Коннері.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: