В Севастополі відкривається кінофестиваль

Програмою Севастопольського кінофестивалю, який відкривається у п'ятницю, предбачено показ більш, ніж 50 фільмів.

Богдан Ступка
Президент фестивалю Богдан Ступка. (Фото: fleet.sebastopol.ua)

В п'ятницю у Севастополі утретє відкривається міжнародний кінофестиваль. До його програми увійшло більш, ніж 50 ігрових, документальних та анімаційних фільмів.

"Всі фестивалі, які проходять сьогодні в Росії, Україні, Вірменії та інших країнах СНД, це, перш за все, можливість для творчих зустрічей і спілкування кінематографістів з різних країн. У севастопольського фестивалю велике майбутнє. У перспективі він стане міжнародним кінофорумом країн чорноморського басейну", - сказав у інтерв'ю РИА Новости голова журі кінофестивалю, відомий сценарист і режисер Олександр Міндадзе.
 
У конкурсі, який оцінюватимуть не лише професіонали, але й глядачі, беруть участь близько 10 картин. Серед них фільми з України та Росії.
 
Спеціальними подіями стануть покази фільмів, що вже викликали інтерес у критиків та публіки. Перш за все, це остання робота відомого режисера Олександра Сокурова "Олександра" з Галиною Вишневською в головній ролі. Стрічка вже брала участь у програмі міжнародного Каннського фестивалю, але ще не вийшла в широкий прокат у Росії. 

Також глядачі побачать картину Лариси Саділової "Нічого особистого", що отримала один із призів на Московському кінофестивалі, та фільм "Прості речі" Олексія Попогребського, що завоював цього року гран-прі фестивалю "Кінотавр".
 
Крім конкурсу, в рамках севастопольського кінофоруму буде представлено низку тематичних програм: "Хіт сезону", "Кримський альманах", "Кіно Північного Кавказу", "Дебюти", а також цикли православного документального кіно й анімації для дітей. 

Олександр Міндадзе
Голова журі фестивалю Олександр Міндадзе. (Фото: ogoniok.com)

"Севастополь - це особливе місто, куди прагнуть всі кінематографісти. Адже тут робив свої перші кроки вітчизняний кінематограф: зйомки першого повнометражного ігрового фільму Росії проходили в цих місцях", - розповів Міндадзе.
 
"Ця земля дорога кожній культурній людині, адже тут жили і створювали свої шедеври великі творці, брали перемоги видатні полководці. Які долі, які величини. Ця земля пам'ятає кожного з великих, що колись ступали по ній, а ми пам'ятаємо і шануємо цю землю", - додав він
.
Як повідомив РИА Новости голова оргкомітету фестивалю, перший заступник голови місцевої державної адміністрації Севастополя Володимир Казарін, урочисте відкриття фестивалю кіномистецтв відбудеться в центрі Севастополя на Графській пристані й площі Нахимова о 20.00.
 
За словами Казаріна, фестиваль організований адміністрацією Севастополя, Міністерством культури і туризму України, Національним союзом кінематографістів України спільно з Федеральним агентством по кінематографії Російської Федерації.
 
"Україна і Росія спільно фінансують фестиваль. Крім того, нам допомагають благодійники", - сказав голова оргкомітету. 

Президентом кінофестивалю є відомий актор і режисер, народний артист України Богдан Ступка.
 
Казарін повідомив, що в конкурсному показі фестивалю беруть участь більше 25 ігрових фільмів з 10 країн. "Два українських фільми, 21 російський, фільми з Естонії, Казахстану, Білорусі", - перерахував голава оргкомітету. 

Фестиваль триватиме до 25 липня. Покази фільмів йтимуть в п'яти кінотеатрах. "Вхід на всі сеанси - вільний", - розповів Казарін. "У відкритті фестивалю візьмуть участь режисери Федір Бондарчук, Олексій Учитель, Кіра Муратова, актори Олексій Гуськов, Остап Гавриш, Ада Роговцева, багато інших відомих діячів кіномистецтва", - додав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: