"Внук Гагаріна" без Гагаріна

Суд заборонив використовувати ім'я космонавта у фільмі "Внук Гагаріна".

"Внук Гагаріна", постер (Фото: yuga.ru)
Постер до кінострічки "Внук Гагаріна" (Фото: yuga.ru)
Бабушкінський суд Москви заборонив правовласникам фільму "Внук Гагаріна" використовувати в картині ім'я першого російського космонавта, повідомив РІА Новости співробітник суду.

Таким чином, суд задовольнив позов дочок Юрія Гагаріна про захист честі й гідності.

"Суд заборонив компанії, що володіє всіма правами на фільм, використовувати ім'я Гагаріна як у самій стрічці, так і в назві картини," - сказав співрозмовник агентства.

Суд також задовольнив вимоги дочок космонавта про відшкодування морального збитку в обсязі по 5 тисяч рублів кожній.

Позивачі Галина і Олена Гагаріни звернулися до суду з позовом, оскільки, на їх думку, в картині, що вийшла в прокат у квітні 2007 року, неправомірно використовується ім'я їх батька, а інформація не відповідає дійсності.

Дочки Юрія Гагаріна просили стягнути по п'ять тисяч рублів з творців фільму і спростувати недостовірні відомості на кабельному телеканалі.

Відповідачем за позовом є кінокомпанія "Централ Партнершип", яка не визнає претензій. Виконавчий директор Групи компаній "Централ Партнершип" Сергій Шестаков, стверджує, що згідно з нормами російського і міжнародного законодавства, згадки про будь-яку відому або невідому особу в художньому творі не вимагають дозволу з боку її спадкоємців.

"Жанр художнього фільму, на відміну від документальних і публіцистичних робіт, не претендує на історичну достовірність. Таким чином, картина не може розглядатися як свідоцтво того, що в житті Гагаріна мали місце обставини, згадувані одним із героїв фільму," - сказав Шестаков.

Кінокомпанія "Централ Партнершип" вважає, що у випадку, якщо дочки космонавта виграють справу, може бути створений прецедент, що встановлює цензуру художніх творів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: