Золотий лев Бертона

Першого венеціанського Золотого лева сезону одержав Тім Бертон за вагомий внесок у розвиток кіномистецтва.

Перший Золотий лев 64-го Венеціанського фестивалю вручений у середу ввечері американському режисеру і мультиплікатору Тіму Бертону ("Бетмен", "Бетмен повертається", "Ед Вуд", "Марс атакує", "Крупна риба", "Чарлі та шоколадна фабрика") за внесок у кіномистецтво.

"Ми продовжуємо послідовну лінію нашого фестивалю - нагороджувати тих режисерів, хто ставить основним завданням уяву, режисерів-візіонерів, які повертають фантазії верховенство в сучасному кіно," - пояснив вибір журі директор кінофестивалю Мазко Мюллер.

"Для мене це велика честь, тому що прекрасна Венеція, як мені здається, втілює сам дух кіно, і на додачу, на Венеціанському фестивалі тебе сприймають таким, яким ти є, і дивляться твої фільми як фільми, незважаючи на збори та інші комерційні показники," - сказав 49-річний Бертон, чия поява в залі для прес-конференцій супроводжувалася п'ятихвилинною овацією.

"Я сподіваюся, що ця премія додасть мені натхнення і підштовхне до того, щоб зробити щось нове," - додав він, коментуючи той факт, що Лев за внесок у кіномистецтво дістається зазвичай режисерам у віці, а не п'ятдесятирічним авторам у самому розквіті сил. "Ну і потім, я старший, ніж виглядаю," - пожартував режисер.

Тім Бертон і Джоні Депп
news.yahoo.com
Вручав почесного лева Джоні Депп, що грав у Бертона в багатьох фільмах
Вручав почесного лева Джоні Депп, що грав у Бертона в багатьох фільмах - "Едварді Руки-ножиці", "Еді Вуді", "Сонній лощині" і в його останньому проекті - мюзиклі "Суінні Тодд", який вийде у світовий прокат у грудні.

"З Джоні дуже приємно працювати. Я взагалі люблю таких акторів, яким подобається перевтілюватися, грати різних персонажів, а не просто будувати кар'єру на одному й тому ж амплуа. В "Едварді Руки-Ножиці" Джоні не розкривав рота, в "Еді Вуді" - ні на хвилину не затикався, в "Суінні Тодді" він співає. Загалом, мати справу з людиною, яка з таким задоволенням відкриває для себе нові області, з таким захопленням міняється, дуже цікаво," - стверджує режисер.

Про свій новий проект - мюзикл про серійного вбивцю, де, крім Джоні Деппа, знялися Хелена Бонем Картер і Саша Барон Коен (Борат), Бертон розповідає наступне:

"Я ніколи не був фанатом мюзиклів, але поєднання мюзиклу і фільму жахів - це забавно. Зокрема, було дуже цікаво спостерігати за тим, як музика впливає на акторів. У нас вона не записувалася постфактум, а грала прямо на знімальному майданчику. Це нагадувало колишні часи німого кіно. Актори рухалися по-іншому, діяли по-іншому. Ми орієнтувалися на стилістику часів "Бориса Карлоффа". У фільмі немає жодного професійного співака. Хоча музика в ньому дуже непроста. Отже, нам довелося серйозно працювати, і результат вийшов вражаючим. Немає жодного нейтрального голосу: кожен актор при співі викладався повністю. Адже спів - дуже інтимний процес, людина розкриває свою душу. Я дуже вдячний акторам за те, як вони це робили," - додав Бертон.

На честь його приїзду до Венеції тут демонструється нова стереоверсія його анімаційного фільму "Жах перед Різдвом".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: