Скандал з гуртом "Антитіла": Тарас Тополя отримав повістку до суду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На колектив подали до суду за використання нот і тональності у піснях.

Гурт "Антитіла", який вразив чималими здобутками року, потрапив у скандал. Річ у тім, що на колектив подали до суду за використання нот і тональності у піснях.

Сергій Лапковський висунув претензію гурту "Антитіла" що нібито вони під час створення своїх композицій використали його патент на корисну модель №74516 "Спосіб налаштування параметрів музичної композиції". Автори пісень "Антитіл", а саме Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду. Ціна позову: 1 018 692, 64 грн.

Абсурдність ситуації полягає в тому, що користуючись недосконалістю законодавчої бази, яка регулює роботу органів дозвільної системи нашої країни з питань отримання авторських прав та патентів, група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть.

Гурт "Антитіла"
прес-служба гурту "Антитіла"

Йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей і темпу у своїх піснях. Слід зазначити, що це буде перша подібна судова справа у світі, що побудована на виданому державними органами патенті не на винахід, а фактично на теорію, яка не підкріплена доказами.

ВідеоТарас Тополя прокоментував позов проти гурту "Антитіла"

Тарас Тополя отримав повістку до суду. Абсурдна справа, як її називає лідер гурту «Антитіла», може влетіти музикантам в копієчку. Сума позову перевищує 1 мільйон гривень! Що стало причиною судової тяганини – деталі у сюжеті. 

Тарас Тополя прокоментував позов проти гурту "Антитіла"

Проти шахраїв у відповідь "Антитілами" порушено кримінальну справу.

"Антитілам" пропонували заплатити певну суму і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі, якщо ми не відстоїмо правди, може з‘явитися судовий прецедент, а об‘єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі", – прокоментував Тарас Тополя.

Гурт "Антитіла"
прес-служба гурту "Антитіла"

Відкрите підготовче судове засідання у справі відбудеться 23 січня у Подільському районному суді міста Києва. Представником групи "Антитіла" у справі виступить відомий адвокат Ярослав Куц.

Нагадаємо, що декілька місяців тому гурт "Антитіла" анонсував перший стадіонний тур. Музиканти готували цю подію майже 2 роки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції