"Акваріуму" - 35

6-го червня "Акваріум" грає ювілейний концерт у Києві. З цього приводу Борис Гребєнщиков дав прес-конференцію. До України Гребєнщиков має особливе ставлення


6 червня в київському палаці Україна гурт «Акваріум» продовжить святкувати своє 35-річчя, або, за версією групи, 350-річчя. За два дні до концерту київські журналісти мали змогу поставити свої запитання незмінному лідерові гурту Борисові Гребєнщикову.

Гребєнщиков з`явився на прес-конференцію на ранок після запального концерту в «Докер-пабі» розслаблений і готовий продемонструвати своє вміння проводити прес-конференції, тобто годину відповідати на запитання і при цьому практично нічого не сказати. Сама тема конференції - «Особливості ювілейного концерту в Києві і подальші плани групи «Акваріум» - залишилася просто рядком в анонсі. Гребєнщиков як на питання щодо так званих „творчих планів”, так і на політичні питання відповідав украй лаконічно й беззмістовно.

Музиканти „Акваріуму” вже кілька років вважають, що грають ювілейні концерти, адже якщо спеціально виділяти такі концерти – це означатиме, що на всіх інших можна халтурити.

До України Гребєнщиков має особливе ставлення, але принципової різниці між нею та Росією не бачить. Телевізор він не дивиться, газетам не вірить, а красиві місця, каже, є й там і там.

На звикле для нього питання про офіційні титули Гребєнщиков відповів заперечно, іронічно назвавши своїм єдиним титулом титул Повелителя всесвіту. Тут слід нагадати, що 2003 року президент Росії Володимир Путін нагородив Бориса Гребенщикова орденом «За заслуги перед вітчизною», концерт на честь свого 50-ліття Гребенщиков грав у Кремлівському палаці, за чашкою кави його приймав міністр внутрішніх справ Гризлов, а заступник глави адміністрації Владислав Сурков є його близьким знайомим і частим співрозмовником.

Як ввічливий гість Гребєнщиков все ж таки похвалив український рок і альтернативу, і сказав, що покладає на них великі надії, «тому що тут в Україні все значно менш застійно, ніж у Росії». Але загалом про творчість колег по музичному цеху БГ відгукувався неохоче. З тими, з ким тусувався на зорі російського року, практично не спілкується, тому що зараз вони не грають музику, з кумирами своєї молодості «Бітлз» зустрічався і не розчарувався, «Ролінґи» мають грати вічно, з Елтоном Джоном особисто не знайомий, перед його концертом у Києві віддасть перевагу своєму концерту в іншому місці, найкращі українські рокери очевидні - «ВВ» і «Океан Ельзи» тощо. 

Найдовше Гребєнщиков говорив про лідера гурту «Ленінград» Сергія Шнурова. Цікавість журналістів до нього, певно, можна пояснити суботнім виступом гурту в Києві на фестивалі „Чайка”. Музика цього гурту патріархові російського року не подобається, хоча духові аранжування вважає блискучими, а лідера гурту – порядною людиною.

Нецензурну лексику в пісні „Кошка сдохла” Гребєнщиков пояснив тим, що це пісня не їх, а гурту „Х..й забей”. А співають її через те, що це „найчесніша і найсправедливіша пісня про війну”. 

Гребєнщиков не бачить своїх акторських перспектив, тому що Джоні Депп грає краще; письменницьких - тому що краще пишуть Акунін, Пелевін і Вільям Гібсон, а в «Ассі-2» Соловйова клянеться не брати участь.

Щоправда, Гребєнщиков любить фотографувати місто вночі, і в Москві вже відкрилася виставка його „відфотошоплених” фотографій. Але на запитання, чи буде виставка в Києві, і чи буде Київ у цій виставці, виразної відповіді ніхто не почув. «Не скажу», - відповів Гребенщиков ще й на такі запитання: у яких місцях Києва ви любите бувати обов`язково, які плани на вечір, що робите, коли ви не в готелі, які теми радіопрограм, які ви готуєте як радіодіджей. 

Акваріум
80-і роки минулого століття назавжди залишаться міфічною та недосяжною золотою епохою для любителів російського року. А надто - легендарний склад "Акваріуму" (Фото: www.aquarium.ru)

Коли Гребєнщиков буває в якомусь місті, то майже завжди дає концерт. Відпочиває він лише там, де немає людей, телевізора й радіо. Хіба що Інтернетом користується навіть у таких місцях. Київські кафе приємно вразили його відмінністю від дорогих московських готелів, де Інтернет, на відміну від перших, за додаткову плату та ще й не працює.

Охоче Гребєнщиков розповів про свій концерт у київському «Докер-пабі»: про те, що апаратура була не готова, що довелося настроюватися прямо в процесі концерту, що початок концерту затягнувся – але в пабі все одно завжди приємно грати.

Лідер „Акваріуму” заспокоїв природне обурення фанів виступом у „мажорському” палаці „Україна” відповіддю, що його просто обдурили організатори, сказавши, що «Україна» - це паб.

Гребєнщиков також переказав з невеликими варіаціями вже озвучену на московських прес-конференціях легенду про перший офіційний концерт групи «Акваріум», який відбувся в 1657 році на Тортузі, а також про деякі свідоцтва того, що група грала на хрещенні Русі.

Остання книжка, яку Гребєнщиков прочитав з цікавістю, - це «Життя пророка Магомета». Він також не проти, щоби про нього самого писали книжки медики і психіатри. Останні концерти, що сподобалися Гребєнщикову, - це концерт у Санкт-Петербурзі Шона Ленона, а також концерт «геніального перкусіоніста» Арто Тунчбояджана. На концерт «Ролінґ Стоунз» іти не хоче, тому що на стадіоні дуже далеко до сцени, а він волів би відвідати маленький концерт «Роліняів».

В оцінці своєї творчості Гребєнщиков орієнтується лише на себе та свої внутрішні відчуття. Щоправда, це внутрішнє відчуття правильного рішення треба постійно й сильно в собі розвивати. Гребєнщиков не заперечує, що він сноб.

Каже, що за допомогою молитви та медитації постійно є в гармонії зі самим собою та зі світом. Але потребує для цього підлоги й відносного тепла – гучна музика може завадити.

Гребєнщиков повчає, що в грошах не можна бачити самостійну цінність. Вони є лише засіб – і не можна жити, заробляючи гроші для майбутньої радості й відмовляючи собі в теперішній радості. Каже, що гроші не потрібні йому, як не потрібні для щастя взагалі. Вони просто корисна річ.

Акваріум
Одна з унікальних рис Гребєнщикова - здатність обрати саме тих музикантів, завдяки яким "Акваріум" залишиться "Акваріумом" (Фото: www.aquarium.ru)

Сам Гребєнщиков не є й адептом сімейних цінностей. У його петербурзькій квартирі періодично мешкає хтось із його 4 дітей, але жодних сімейних традицій вони не дотримуються, всі роблять те, що їм подобається, і приходять, і йдуть у будь-який час. Всіх зібрати одночасно зазвичай не вдається, а свята можуть влаштовувати щодня. Гребєнщиков радий за свою дочку Алісу, що росла й виховувалася без нього, а сьогодні є популярною актрисою та займається улюбленою справою.

Він не соромиться популярності і радіє, якщо комусь подобається його творчість.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: