БГ виступив в ООН

Культовий лідер "Аквариума" Борис Гребєнщиков дав концерт у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, під кінець влаштувавши прем'єру пісні.

Борис Гребенщиков. Фото: newsmusic.ru
Б.Г. визнав, що прибув до ООН за покликом душі
Культовий лідер рок-групи "Аквариум" Борис Гребєнщиков дав концерт в одній з аудиторій штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, під кінець влаштувавши прем'єру пісні.

„Це те, чого ще ніхто не чув. Я ще не знаю, як я її назву, напевно, "Сокол"”, - сказав Гребєнщиков журналістам після півторагодинного концерту в середу ввечері. Він відзначив, що в ООН ніколи раніше не був.

Концерт на фоні блакитного прапора Організації почався з хвилинної медитації самого музиканта і його духовного наставника Шрі Чинмоя, якому приписують найнеймовірніші здібності.

Гребєнщиков приїхав до Нью-Йорка головним чином для того, щоб відзначити в колі однодумців 74-ий день народження свого гуру, що дав йому ім'я Пурушоттама, що буквально означає в перекладі з санскриту "той, що виходить за обмеження".

Відоміший на батьківщині як Б.Г., він дав концерт як людина, що сприяє зближенню різних культур і поглядів.

Поголений наголо, з бородою, сплетеною на кінці в косу, одягнений у френч кольору хакі, Гребєнщиков час від часу одержував благословення від гуру, що сидів перед всіма на окремо винесеному кріслі.

„Я ставлюся до нього з величезною пошаною і великою любов'ю. Від нього виходить енергія мудрості та світла. Ми познайомилися півтора роки тому, і я просто зустрів людину, яка допомагає мені стирати штампи. У моїх мізках штампів - як на Луб’янці," - пожартував новоявлений Пурушоттама, який у своїх езотеричних пошуках полюбляє здійсняти паломництва по Індії.

Гребєнщиков, представлений у прес-релізі ООН як "один із засновників російського року", підтвердив журналістам свій постулат, що "рок-н-рол помер".

„Рок і крейсер "Аврора" - з одного часу, вони поставлені на прикіл. Навіщо грати музику позавчорашнього дня, якщо сьогодні музика зовсім інша? Рок сьогодні - це коли на сцену виходять люди за 60 і активно зрубають "бабки"”, - сказав лідер гурту "Аквариум".

Він грав у супроводі учнів Чинмоя, в арсеналі яких немало інструментів, що використовуються в релігійних співах східних культур. Гуру проповідує у США та популярний в артистичних кругах.

Б.Г. визнав, що прибув до ООН за покликом душі, вважаючи, що і у Організації, і у "Аквариума" схожі програмні цілі.

„У нас багато спільного. ООН - блискуча ідея. Добре б, якби всі уряди прислухалися до її мудрих порад," - зазначив Гребєнщиков. Його гуру прийшов на концерт у блідо-голубому одіянні з вишитою емблемою ООН коло серця.

Визнавши недовіру до політиків, кумир не одного покоління російської молоді не став приховувати симпатій до своєї Батьківщини.

„Росія мені подобається. Вона буває більш похмурою, і буває трохи краще. Мені зараз живеться трохи краще, ніж 15 років тому. Та й стрілянини стало поменше," - сказав він.

Гребєнщиков - одна з найяскравіших фігур молодіжної альтернативної культури трьох десятиліть. Його перший виступ відбувся ще весною 1973 роки, а в листопаді 1974 дебютувала група "Аквариум". За ці роки з гуру петербурзької культури андеграунду радянської епохи він виріс у представника світової арт-еліти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: