Чеченський письменник звинуватив Джеймса Кемерона в плагіаті "Аватара"

Дата публікації
Перегляди
2870
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чеченський письменник звинуватив Джеймса Кемерона в плагіаті "Аватара"

Чеченський письменник заявив, що Кемерон вкрав у нього ідею "Аватара"

Письменник Руслан Закрієв вважає, що Джеймс Кемерон вкрав у нього ідею "Аватара". Він вважає честю для чеченського народу, що в нього беруть такі ідеї.

Чеченський письменник Руслан Закрієв заявив, що режисер і сценарист Джеймс Кемерон вкрав у нього ідею фільму "Аватар".

За його словами, роман під назвою "Тотальна війна - секретна зброя" він пише з 2002 року, і з 25 вересня 2007 року він опублікований на одному з творчих сайтів.

"Авторитетний вчений Чеченської Республіки, академік Ібрагім Аллероев, заступник міністра із зовнішніх зв'язків, національної політики, друку та інформації Зелимхан Мусаєв, порівнявши мій роман із сюжетом фільму "Аватар", підтверджує, що плагіат очевидний", - заявив Закрієв.

Письменник стверджує, що він написав свій роман у 2002 році, а опублікував в 2007 і може довести це. "Є речі, які очевидні, і в цьому може переконатися будь-яка розсудлива людина. Якщо Кемерон почав писати свій сценарій в 2006 році, то при порівнянні можна побачити, що багато моментів фільму збігаються з сюжетом мого роману", - заявив він.

Відповідаючи на питання про судовий позов до автора фільму "Аватар", Закрієв сказав, що для початку він хоче заручитися підтримкою громадськості.

"Фахівці в галузі філології та лінгвістики повинні провести експертизу і зробити свій висновок. Я сподіваюся, що читачі, провівши порівняння, зрозуміють об'єктивність моїх претензій. Це честь нашему народу, що у нас беруть ідеї і ставлять фільми, касовий збір яких перевищує мільярди доларів" , - заявив Руслан Закрієв.

Як повідомлялося, у плагіаті творця "Аватара" звинувачували вже як мінімум двічі. Раніше про намір судитися з Кемероном заявив китайський письменник-фантаст Чжоу Шаомоу. Літератор з КНР подав позов до китайського народний суд і збирається відсудити у американського режисера більше 140 млн доларів за використання в сценарії фільму сюжету одного зі своїх романів.

На думку письменника, близько 80% вмісту "Аватара", включаючи персонажів, опис місця дії і сюжет, повторюють його роман "Легенда про блакитного ворона", написаний в 1997 році і з 2000 року виданий на декількох веб-сайтах.

А раніше Кемерона в плагіаті звинуватив письменник Борис Стругацький. 76-річний фантаст заявив, що сюжет картини взято зі знаменитого циклу романів братів Стругацьких "Світ полудня", що вийшов в середині 60-х років. "Американці" запозичили "нашу ідею, - заявив тоді Борис Натанович. - Це дуже неприємно. Але не судитися ж мені з ними?"

Правда пізніше письменник наполягав, що ніколи не звинувачував Кемерона в крадіжці своїх сюжетів та ідей.

Тим часом, у всіх інтерв'ю, які режисер Джеймс Кемерон дав після початку тріумфальної ходи свого "Аватара" по планеті, він стверджує: сценарій картини був написаний ним особисто ще в 1995 році.

Читайте також:

Оновлений "Аватар" з любовною сценою виходить на екрани

Джеймс Кемерон зніме стереофільм на Марсі

Джеймс Кемерон оголосив про запуск програми "Аватар"

Голлівудські знаменитості стали аватарами

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2870
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація