Чи заважає Інтернет українським музикантам?

Скачування пісень з Інтернету може стати серйозною проблемою для представників українського музичного світу.

Вітчизняні музиканти б’ють на сполох. Завдячуючи Інтернету, CD-диски незабаром стануть таким саме раритетом, яким нині є вінілові платівки. Причина - неконтрольоване скачування пісень з Інтернету, за яке з користувачів беруть гроші, але з авторами музики не діляться.

Павло Гудімов
Таблоїд
Павло Гудімов - один з тих, хто збирається відстоювати всі права на свої музичні твори.
Телефон Павла Гудімова дзвонить симфонією Баха. Великий композитор 18 століття вже не може докоряти порушенням авторського права. Сучасний гурт намагається це робити. Його юристи спіймали в Інтернеті 6 компаній, які розібрали пісні на рингтони та продавали їх без згоди виконавців.

Контракти про використання творчого доробку музикантів для рингтонів чесно підписують сьогодні лише великі мобільні оператори, каже Павло. Скільки крадуть різні веб-портали й уявити важко.

Висновки держдепартаменту інтелектуальної власності щодо цієї історії однозначні: крадіжка була, порушників не покарають.

Студія "Братів Гадюкіних". Вони давно не співають, але досі знаходять свої старі пісні у продажу на різних сайтах. Втім, більше переймаються через музику, яку пишуть сьогодні для кіно і телебачення. 

Кажуть, приємно дивують росіяни, щойно показали кіно з їхнім саундтреком, одразу дзвонять - отримайте гроші. В Україні теж прогрес, вже бодай розуміють, що красти погано.

Музиканти, які тільки мріють про велику публіку, популярність і славу, а наразі змушені проводити репетиції в гаражах, мають власну думку про музику в Інтернеті.

Наприклад, молода й амбітна група "Зелень". Встигли засвітитися на кількох фестивалях. Але подивіться на чому ми граємо, кажуть музиканти. І про яку розкрутку далі може йтися? Достукатися до потенційних слухачів можна лише через Інтернет.

Істину зазвичай шукають посередині. Не можна позбавляти людей можливості закачувати музику з Інтернету, каже експерт з інтелектуальної власності Ірина. Несправедливо платити за увесь диск, якщо хочеш слухати тільки одну чи дві пісні з нього.

Свіжі дослідження відомих іноземних компаній свідчать, що за цивілізованих правил гри Інтернет не вбиває продажі СD-дисків, а в деяких випадках навіть їх збільшує. 

Щоб такі правила запрацювали в Україні, усі зацікавлені сторони мають виробити їх разом. Спроб зібратися за одним столом поки що не було.

ВідеоЧи шкодить Інтернет українським музикантам?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: