Фестиваль "Свірж" закінчився скандалом

Фестиваль розпочався із запалом та розмахом. Тільки вже наступного дня техніки почали збирати головну сцену.

Фестиваль культур народів світу "Свірж-2009", який мав тривати три дні закрився вже через день, бо у організаторів не вистачило грошей.

З початку на фестивалі "Свірж", який мав тривати з 31 липня по 2 серпня, нічого не віщувало біди. Музиканти проводили саунд-чек, торговці продавали вишиванки та пам’ятні дрібнички, люди у білих футболках з написом "Свірж" вправлялись на майстер-класах. Фестиваль розпочався із запалом та розмахом. Тільки вже наступного дня техніки почали збирати головну сцену. Як вони пояснили, організатори не заплатили гонорар.

"Ми збираємо головну, рокову та танцювальну сцени, тому що організатори нам не заплатили частину грошей, - каже Сергій Доценко, звукоінженер головної сцени . – Ми дуже хотіли працювати тут, отримали велике задоволення від артистів. Фолькову сцену ми поки що залишаємо. Вчора ми відпрацювали тільки тому, що ми любимо Ніно Катамадзе та артистів, які вчора виступали. Тому ми відпрацювали за власний рахунок".

Щоправда, підозри щодо несерйозності фестивалю виникли ще в перший день. Коли джазова діва Ніно Катамадзе вийшла на саунд-чек, то одразу зізналась, що у неї проблема з квитками. Організатори поки що не купили їх.

"Таке враження, що цей фестиваль нікому не потрібен, окрім вас», - сказала Ніно глядачам зі сцени.

До речі, Ніно зізналась ТСН.ua, що аби доїхати на "Свірж", вона в дорозі провела два дні.

За кулісами почали ходити чутки, що гуртам "Гуцул Каліпсо" та "От Вінта" не заплатили гонорари і навіть не компенсували дорожні витрати.

Тим часом о 16-й годині під сценою ситуацію спостерігали учасники гурту "Піккардійська терція". Саунд-чек за їхньою участю так і не відбувся.

"Ми приїхали на саунд-чек, а "звукачі" сказали, що нічого не буде. Вони збирають сцену, - каже Володимир Якимець, вокаліст "Піккардійської терції". - Шкода, бо люди приїхали, місце гарне, сцена шикарна, шкода, що ми на ній не виступимо. Ми свої зобов’язання за контрактом виконали, але нічого не буде".

Тим часом біля головної сцени збирались обурені люди, які придбали квитки вартістю від 150 до 1000 гривень.

Організатори в свою чергу телефоном нам повідомили, що фестиваль не закривається, а всього лише міняє свій формат. Як кажуть техніки, організатори сподівались, що на другий день фестивалю приїде 10 тисяч глядачів. В такому б разі гроші за квитки пішли б на оплату техніки та гонорарів музикантам.

Нагадаємо, що на головній сцені також мали виступитии Cesaria Evora, Здоб ші Здуб, Mad Heads XL, Юркеш, Пелагея.

Читайте також:

"Здоб ші Здуб" та Ot Vinta виступлять на "Свіржі - 2009"

"Плач Єремії" та Esthetic Education виступлять на фестивалі "Свірж"

Ніно Катамадзе виступить на "Свіржі-2009"

"Піккардійська терція" та "ВВ" виступлять на фестивалі "Свірж-2009"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: