Гребенщикова вимагають посадити за пропаганду гомосексуалізму

Тюменський юрист вимагає позбавити Бориса Гребенщикова ордена "За заслуги перед Вітчизною".

Безпрецедентний скандал може вибухнути навколо легендарного російського музиканта Бориса Гребенщикова.

Винуватцем галасу є юрист з Тюмені, який зажадав через Генпрокуратуру РФ позбавити лідера групи "Акваріум" ордена "За заслуги перед Вітчизною", який він отримав у 2003 році. У листі на ім'я Генпрокурора Юрія Чайки він пише, що провів аналіз текстів пана Гребенщикова і знайшов у них ознаки злочинів, передбачених цілим рядом кримінальних статей: заклики до вживання психотропних, наркотичних засобів, пропаганда алкоголю, содомії, дармоїдства, суїциду і анархії.

Музичне співтовариство шоковане таким вчинком автора листа і згадує часи радянського застою. Політологи ж упевнені в невдалій спробі політичної провокації тюменця.

Юрист Дмитро Ямщиков упевнений, що "факт присвоєння Гребенщикову даного ордена в значній мірі кидає тінь на ту людину, яка підписала указ про його нагородження" (підписав указ Володимир Путін).

"Орденом "За заслуги перед Вітчизною" нагороджуються громадяни за особливо видатні заслуги перед державою, пов'язані з розвитком російської державності, досягненнями в праці, зміцненням світу, дружби і співпраці між народами, за значний вклад в справу захисту Вітчизни, – пише в заяві тюменський юрист. – Проте з точки зору норм загальноприйнятої моралі і з точки зору юстиції присвоїння Гребенщикову настільки високого звання є антиетичним і протизаконним діянням".

Заявник приводить цитати з текстів Бориса Гребенщикова. У пісні "Растамани з глибинки", де є слова "...Мама, в каникулы мы едем на Джамейку. Работать над курением травы… Мама, как нам справиться с глобальным потеплением? Покрепче прибивать косяки... Мы знаем, что есть только два пути: Джа Растафара или война...", Дмитро Ямщиков побачив заклик до вживання марихуани, легалізації наркотиків і розгульного способу життя, а також заклик до розв'язування агресивної війни. У композиції "Холодне пиво", де співається: "Я очень люблю алкоголь и, невзирая на вид, я пил тормозную жидкость. Но меня от нее тормозит. Холодное пиво, ты можешь меня спасти. Холодное пиво, мне до тебя не дойти", на думку автора йде культивація потреби в алкоголі, ідея порятунку за рахунок вживання спиртних напоїв. Подібні заклики і мотиви, вважає критик Гребенщикова є в піснях "Боже бережи полярників", "Ангел всенародного похмілля".

В кінці Ямщиков вимагає від влади позбавити Гребенщикова ордена, організувати паралельну експертизу текстів пісень музиканта на предмет наявності в них складу злочинів.

У Генпрокуратурі РФ ситуацію коментувати не стали, відзначивши: "Всі звернення, які надходять в Генеральну прокуратуру РФ, розглядаються у встановлений законом термін, і жодне не залишається без відповіді".

Директор групи "Акваріум" Максим Ланде заявив: "Я про це чую вперше. Яких-небудь коментарів дати із цього приводу не можу".

Читайте також:

Гребенщикову зробили операцію в Берліні

Легендарний "Акваріум" дав концерт у Києві

Гребенщикову - 55 років

Як Гребенщиков тренувався у Києві

Гребенщиков дасть благодійний концерт в опері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: