Концертний тур по тюрмах

Відома українська авторка й виконавиця сучасних романсів Ольга Богомолець здійснить благодійний концертний тур місцями позбавлення волі.

Ольга Богомолець (Фото: vip-ua.com)
Ольга Богомолець (Фото: vip-ua.com)
19, 20 та 21 липня відома українська співачка, автор і виконавиця сучасних українських романсів Ольга Богомолець здійснить благодійний концертний тур місцями позбавлення волі, повідомили у прес-службі Київради.

Маршрут туру охопить виправні заклади для засуджених жінок та неповнолітніх у Черкаській і Чернігівській областях.

Доктор медичних наук і депутат Київради у своєму благодійному проекті поєднає дві місії: соціальну та духовну. Насамперед, О.Богомолець хоче привернути увагу до попередження епідемії туберкульозу у виправних закладах. Здійснювати цю просвітницьку роботу, на її думку, ефективніше через пісню, мистецтво, безпосереднє спілкування з ув’язненими.

За словами О.Богомолець, для неї завжди було важливим на почуттєвому рівні зрозуміти світогляд людини, котра позбавлена волі. Тема тюремних ув’язнень дивним чином вплетена в історію її сім’ї.

Прабабуся співачки – Софія Прісецька, одна з керівників “Південноросійського робітничого союзу”, була засуджена за політичну діяльність і загинула на каторзі під Іркутськом. Під час слідства у Лук’янівській в’язниці у 1881 році Софія народила сина Олександра, у майбутньому – президента Академії наук України, діда Ольги. Хрещеними батьками співачки є дисиденти Надія Світлична і Євген Сверстюк, які за політичні переконання не один рік відсиділи у таборах.

З 1992 року О.Богомолець щороку проводить благодійні концерти. Кошти від них спрямовувалися, зокрема, на облаштування могил перепохованих поетів-шістдесятників Василя Стуса та його побратимів Олекси Тихого та Юрія Литвина, які загинули в таборах Мордовії, на спорудження пам’ятника Надії Світличній на Байковому цвинтарі у Києві.

У 1996 році співачка відвідала з концертом колонію для засуджених неповнолітніх.

Цього року благодійний тур О.Богомолець відбувається за сприяння Секретаріату Президента України та за підтримки Держдепартаменту з питань виконання покарань. У рамках туру О.Богомолець візьме участь у проведенні чергового етапу Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльності серед засуджених “Червона калина”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: