Кустуріца покинув журі фестивалю після звинувачень у підтримці геноциду

Дата публікації
Перегляди
2327
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кустуріца покинув журі фестивалю після звинувачень у підтримці геноциду

Емір Кустуріца / Фото: AFP

Кустуріца зі скандалом покинув журі 47-го міжнародного кінофестивалю в Антальї "Золотий апельсин". Його звинуватили в тому, що "підтримував геноцид мусульман з боку сербів у Боснії".

Знаменитий сербський режисер Емір Кустуріца зі скандалом покинув журі 47-го міжнародного кінофестивалю в Антальї "Золотий апельсин".

У неділю 10 жовтня на прес-конференції він заявив, що виходить зі складу журі і найближчим часом поїде з Туреччини.

Причиною такого скандального демаршу стали, за словами, режисера, звинувачення на його адресу членів деяких громадських об'єднань, які засудили рішення організаторів запросити в журі Кустуріцу у зв'язку з тим, що він "підтримував геноцид мусульман з боку сербів у Боснії".

"Всім відомо, що я антиімперіаліст. На цих ідеях я побудував своє життя і роботу. І подібні нападки на мене не мають сенсу. Я боровся за єдину Югославію, і в цьому контексті треба розуміти мої підходи", - сказав він.

За словами режисера, він не збирається захищатися від нападок. Кустуріца заявив, що може помилятися у своїх висловлюваннях, але не збирається виправдовуватися за них.

"Я тільки подякую мера Анталії Мустафі Акайдину за виявлений інтерес і теплоту, а міністра культури Туреччини вважаю ворогом", - зазначив режисер, пояснивши, що мінкульт не має права підтримувати подібні акції протесту і висловлені звинувачення.

Він також розповів, що кілька місяців тому давав концерт зі своєю групою в турецькому місті Бурса, де публіка і місцеві влади чудово прийняли музикантів.

Акайдин, у свою чергу, заявив, що протести проти Кустуріци - це "прояв подвійних стандартів і політична провокація".

Читайте також:

Кустуріца відмовився знімати фільм про війну

Кустуріца пригрозив запустити черевиком у Білла Клінтона

Двом боснійським сербам дали довічний термін за геноцид

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2327
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація