Laibach: гімни - це поп-музика

Культовий індустріальний гурт Laibach вважає, що гімн держави є проявом національної поп-культури, що й доводить їхній останній альбом "Volk".

Концерт гурту Laibach (Фото: www.laibach.nsk.si)
Гуртові Laibach подеколи приписують імідж нацистського - через це його було заборонено на початку 80-х. Самі музиканти ані підтверджують, ані спростовують цю думку. (Фото: www.laibach.nsk.si)
Культовий індустріальний гурт зі Словенії Laibach вважає, що гімн держави є не що інше, як прояв національної поп-культури, що й доводить їхній останній альбом "Volk". Про це учасники Laibach розповіли агенції "РИА Новости" в інтерв'ю електронною поштою перед тим, як приїхати до Москви.

"Платівка - це в першу чергу віддзеркалення національних поп-культур. Пісні на "Volk" - не гімни в чистому вигляді, а поп-композиції, засновані на національних гімнах, які загалом і самі є зразками популярної музики", - розповіли учасники Laibach.

"Нам здається дуже цікавим феномен національних гімнів - композицій, на яких люди встають і від чистого серця хором починають співати. У гімні відображено й історію, і культуру, і боротьбу кожного народу, і це свого роду торгова марка нації. За великим рахунком, все те саме можна сказати і про поп-культуру країни, яка відображає такі самі особливості. Ось на пластинці "Volk" ми якраз і намагалися відобразити цей тісний зв'язок між гімном і поп-музикою", - пояснили музиканти.

Колектив дасть два концерти 22 і 23 вересня в московському клубі IKRA в межах європейського турне.

За словами учасників групи, програма обох шоу буде приблизно однаковою. Проте вони додають, що "кожен день - це новий день, навіть якщо він схожий на попередній. І кожен концерт - це новий концерт, абсолютно інший, навіть якщо він і схожий на попередній".

Вся творчість словенського колективу тісно пов'язана з політикою й політичною ідеологією, починаючи з перших платівок, у яких Laibach робили кавер-версії на західні хіти (такі, як Let it be або Life is life), відверто глузуючи з капіталістичної культури й цінностей, до останнього альбому "Volk", де звучить, зокрема, й аранжування російського гімну "Славься, Отечество...".

Laibach завжди цікавила поп-культура, особливо її складні відносини з політичною обстановкою. Політика в альбомі зіграла основну роль. Держави і їхні гімни було вибрано залежно від історичного контексту і їхньої ролі в політичному та культурному імперіалізмі. Саме імперіалізм, за великим рахунком, ліг в основу відбору композицій. Всі імперіалістичні держави, на жаль, охопити не вдалося, але ми віддали перевагу найбільш агресивним", - додали Laibach.

Пластинка "Volk", назва якої з німецької мови перекладається як "народ", вийшла в жовтні 2006 року, і об'єднала гімни 14 держав, таких як США, Англія, Ізраїль, Словенія, Німеччина, Росія й інших.

В альбомі, крім низького голосу соліста Мілана Фраша, можна почути також і Бориса Бенко зі словенського ж колективу Silence: він відповідав за приспіви. Російські концерти (20 вересня команда вже виступила в Петербурзі) стануть першими, на яких Бенко, що довго не брав участь в турі через хворобу, відіграє всю програму разом з Laibach.

"Славься, Отечество..." у студійному варіанті виконують діти російських дипломатів, що працюють в Словенії. На концерті, за словами музикантів, дітей не буде, так що приспів свого гімну росіяни почують у фонограмі.

Як завжди, команда покаже й унікальний відеоряд, який незмінно супроводжує всі її виступи. За словами музикантів, для "Volk"-туру для кожного гімну було зроблено спеціальне відео.

Словенський індастріал-проект Laibach з'явився 1980 року в містечку Трбовльє неподалік від Любляни. Звідси група й одержала своє ім'я: Laibach - назва Любляни під час Другої світової війни, коли місто окупували німці.

У вересні того ж року Laibach приготували свій перший мультимедійний проект Red Districts, що кидав виклик політичній структурі міста того часу. Проект було заборонено ще до його відкриття за "неадекватне використовування символів", які багатьом нагадують фашистські, і група не змогла з'явитися на сцені.

Незабаром призов на військову службу розкидав членів групи по всій країні, проте навіть у цих умовах вони організували виставку своїх графічних і музичних робіт в Бєлграді 1981 року.

1982 року Laibach дебютували як концертна група, спочатку в Любляні, а потім у Загребі й Бєлграді. Ці концерти викликали особливий інтерес поліції через мілітаристичні прийоми, які група використовувала в своїх виступах і під час яких музиканти незмінно виходили на сцену у військовій формі.

У червні 1983 року група вперше виступила з телевізійним інтерв'ю в телепрограмі TV Tednik. Інтерв'ю вийшло досить провокативним і викликало широку реакцію громадськості, внаслідок чого уряд заборонив концерти групи, а заразом і назву групи Laibach. Тому дебютний альбом колективу в 1985 році вийшов безіменним, але з символом групи на обкладинці.

1984 року Laibach разом з групою художників Irwin і театральною трупою Scipion Nasice Sisters заснувала неформальну організацію "Нове словенське мистецтво" (Neue Slowenische Kunst). Нині NSK переросла в повноцінну віртуальну державу зі своїми паспортами й ідеологією, одержати громадянство може будь-хто охочий.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: