На Джоан Роулінг подали до суду за плагіат

Спадкоємці британського письменника Едріана Джейкобса звернулися до суду з позовом проти письменниці Джоан Роулінг, звинувативши її в плагіаті. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На Джоан Роулінг подали до суду через плагіат. На думку позивачів, Роулінг використовувала сюжетні лінії з його книги в своєму романі "Гарі Поттер і Кубок вогню". Тим часом видавці Роулінг відкинули ці звинувачення, назвавши їх "голослівними і необгрунтованими".

Трастовий фонд, створений після смерті Едріана Джейкобса, оголосив напередодні, що звернувся в Високий суд в Лондоні з позовною заявою. Позивачі просять притягнути видавництво Bloomsbury Publishing, що публікує книги про Гарі Поттера, до відповідальності за порушення авторських прав.

Позивачі планують притягнути Джоан Роулінг до суду як співвідповідача у справі про порушення авторських прав. На думку позивачів, в "Кубку вогню", виданому в 2000 році, використовуються сюжетні лінії, присутні в романі Джейкобса "Пригоди чарівника Віллі", написаному в 1987 році.

Позивачі стверджують, що і в Роулінг, і в Джейкобса йдеться про змагання чарівників, герой отримує підказки у ванній кімнаті, а завдання, з яким йому належить впоратися, полягає в порятунку людини, захопленої в заручники чарівними створеннями - наполовину людьми, а наполовину тваринами.

Крім того, спадкоємці Джейкобса запевняють, що Роулінг запозичила у письменника ідею подорожі чарівників на потягах. Позивачі також звертають увагу на той факт, що Джейкобс користувався послугами літературного агента Крістофера Літтла, який пізніше став працювати з Джоан Роулінг.

Видавництво Bloomsbury вже розповсюдило заяву, в якій звинувачення в плагіаті називаються "голослівними і необгрунтованими". У 2004 році, нагадує видавництво, схожі претензії намагався пред'явити син Джейкобса, що помер в 1997 році, проте тоді жодних збігів між текстами двох авторів знайдено не було. До 2004 року, підкреслюється в заяві Bloomsbury, Джоан Роулінг з творчістю Джейкобса знайома не була.

Читайте також:

Джоан Роулінг запросили до Гарварду

Джоан Роулінг могла накласти на себе руки

Роулінг зі сльозами захищала Поттера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: