Помер джазмен Арт Дейвіс

У віці 73 років помер знаменитий джазовий музикант - контрабасист Арт Дейвіс.

Арт Дейвіс (Фото: www.thejazzcat.net)
Арт Дейвіс був не тільки джазовим контрабасистом, але й академічним музикантом, психологом і борцем проти расизму. (Фото: www.thejazzcat.net)
У віці 73 років помер знаменитий джазовий музикант - контрабасист Арт Дейвіс (Art Davis), повідомляє AFP. Як повідомив у суботу син Дейвіса, музикант помер 29 липня від серцевого нападу в своєму будинку в Лонґ-Біч, штат Каліфорнія. 

Арт Дейвіс народився 5 грудня 1934 року в місті Гаррисберґ, штат Пенсильванія. Пройшовши навчання в Мангеттенській і Джульярдській музичних школах, Дейвіс, вважаючи, що гра на контрабасі не дозволить йому заробляти на життя, став дипломованим психологом. Декілька років він суміщав роботу психолога-практика з виступами, проте потім зробив вибір на користь музики. 

У 1950-х - 1960-х роках Арт Дейвіс виступав і записував альбоми практично зі всіма значущими джазовими музикантами того часу. Зокрема, він співпрацював із Максом Роучем, Дюком Еллінґтоном, Кларком Террі, Бобом Брукмаєром, Ахмадом Джамалом і Квінсі Джонсом. З 1959 по 1961 рік грав у біг-бенді Диззі Гіллеспі. З 1961 по 1965 рік Дейвіс працював разом із Джоном Колтрейном. 

На початку 1970-х років Арт Дейвіс покинув джазову сцену і зайнявся академічною музикою, граючи у складі симфонічних оркестрів. До початку 1980-х років знаменитий контрабасист вирішив припинити кар'єру музиканта, зайнявшися викладанням, боротьбою проти расової сегрегації в американській музичній спільноті й отриманням ступеня доктора психології. Проте 1982 року він знову повернувся на сцену і продовжував виступати до самої смерті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: