Рок-музиканти ризикують життям

Ризик передчасної смерті рок-музиканта в два-три рази перевищує аналогічний показник середньостатистичної людини.

Ризик передчасної смерті рок-музиканта в два-три рази перевищує аналогічний показник середньостатистичної людини. Такі результати дослідження, проведеного центром здоров'я університету Ліверпуля Джона Мурса.

Дослідники вивчили біографії 1064 музикантів переважно з Великобританії і Північної Америки. Досліджувалися тільки виконавці, які здобули популярність в період з 1956 по 2005 рік. Близько сотні з цих музикантів померли не доживши до старості. Більше чверті смертей була пов'язана із зловживанням алкоголем і наркотиками.

Найризикованішим інтервалом в житті музикантів виявилися перші п'ять років після отримання популярності. Саме у цей період померли Джімі Хендрікс, Бон Скотт (вокаліст AC/DC) і Сід Вішез (бас-гітарист Sex Pistols). Дослідники вважають, що у британських музикантів такий небезпечний період розтягується на 25 років, після чого ризик знижується до рівня, характерного для звичайної людини.

У виконавців з Північної Америки ризик залишається високим і після. Вірогідність померти від серцевого нападу або інсульту у них в два рази вища, ніж у середньостатистичного індивідуума.

На думку дослідників, високі показники обумовлені тим фактом, що в Америці частіше відбуваються возз'єднання і подальші концертні тури груп, що давно розпалися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: