Романа Поланскі екстрадують до США

Режисера, звинуваченого у зґвалтуванні в 70-х роках 13-річної дівчинки, арештували в Швейцарії. Тамтешнє міністерство юстиції заявило про його майбутню екстрадицію до США.

Швейцарське міністерство юстиції підтвердило арешт режисера Романа Поланскі. Також в міністерстві повідомили, що режисера чекає екстрадиція до США.

Запланована дата екстрадиції не повідомляється. Повідомляється, що "американській стороні буде даний час, щоб дотриматися всіх формальностей". Зокрема, вислати запит на екстрадицію. У той же час, за словами представника швейцарського Мін'юсту, Поланскі має право подати апеляцію і таким чином уникнути зустрічі з американським правосуддям.

Поліція Швейцарії заарештувала Романа Поланскі, який прибув на кінофестиваль у Цюріху 26 вересня на підставі ордера, виписаного в США в 1978 році. Ордер був виписаний у Каліфорнії, після того, як Поланскі був визнаний винним у справі про розбещенні 13-річної дівчинки в 1977 році.

Тоді проти режисера були висунуті обвинувачення за шістьмома пунктами. Після того, як він пішов на угоду зі слідством, всі звинувачення, крім спокушання неповнолітньої, з нього були зняті. На початку 1978 Поланскі, визнаний судом винним, встиг виїхати до Європи і з того часу не повертався в США, побоюючись арешту.

Більше 30 років режисер проживав у Франції - конституція цієї країни дозволяє не екстрадувати власних громадян.

У грудні 2008 року адвокати Поланскі подали до Федерального окружного суду в Лос-Анджелесі прохання про зняття звинувачень. Причиною для цього називалися неправомірні дії звинувачення і судді під час розгляду справи в 70-х роках. Пізніше прохання Поланскі підтримала 45-річна Саманта Геймер, в розбещенні якої був звинувачений режисер.

У лютому 2009 року суддя Верховного суду Лос-Анджелеса Пітер Еспіноза відмовився задовольнити прохання Поланскі. Суддя заявив, що готовий розглянути питання по суті тільки в тому випадку, якщо Поланскі до 7 травня 2009 особисто з'явиться на засідання. Незважаючи на те, що Еспіноза пообіцяв "вжити заходів для забезпечення його безпеки", Поланскі в США так і не прибув.

Читайте також:

Роман Поланскі заарештований за зґвалтування у Швейцарії

Суд не зніме з Поланскі звинувачення у згвалтуванні неповнолітньої

Адвокатам Поланскі не вдається захистити режисера в суді

Американка, яку згвалтував Роман Поланскі, просить зняти з нього обвинувачення
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: