Авторське товариство звинуватило Бейонсе в незаконному виконанні пісень

Організаторів російського концерту співачки Бейонсе можуть зобов'язати виплатити авторські відрахування - близько 2,5 мільйонів рублів за публічне виконання її пісень.

Бейонсе
Sponkit.com
Російське авторське товариство звинуватило Бейонсе в незаконному виконанні своїх пісень
Російське авторське товариство (РАТ) вимагає від організатора московського концерту американської співачки Бейонсе виплатити авторські відрахування - близько 2,5 млн рублів за публічне виконання її пісень без дозволу РАТ. Прокуратура Центрального адміністративного округу Москви підтримала РАТ.

Раніше аналогічний позов РАТ виграло у компанії "Південь-Арт" - організатора концерту Deep Purple у Ростові-на-Дону.

РАТ звернулося до московської прокуратури із заявою про те, що концерт Бейонсе, який відбувся 2 листопада 2009 року в спорткомплексі "Олімпійський", пройшов з порушенням авторських прав. За заявою РАТ, організатори концерту "не отримали дозволу на публічне виконання музичних творів".

"Такий дозвіл можна було отримати у РАТ - як акредитованої державої організації - тільки шляхом укладення ліцензійного договору. Оскільки такий договір з товариством укладений не був, публічне виконання пісень під час концерту співачки здійснювалося незаконно", - говориться в повідомленні РАТ.

Бейонсе є членом аналогічного товариства в США - American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP), яке, як і РАТ, виплачує своїм членам авторські винагороди за публічне виконання їхніх пісень. Інтереси ASCAP на території Росії офіційно представляє РАТ, яке, таким чином, збирає відрахування на користь іноземних авторів за виконання їх пісень у Росії і передає їх ASCAP, утримуючи комісію на свою користь.

Deep Purple
Deep Purple РАТ теж звинуватило в незаконному виконанні своїх пісень
Прокуратура Центрального адміністративного округу Москви погодилася з фактом порушення закону організаторами концерту Бейонсе. У ході перевірки було доведено, що організатори концерту не уклали ліцензійні договори про надання права публічного виконання творів на концерті Бейонсе. Прокуратура внесла подання про усунення порушень закону на адресу генерального директора ТОВ "Анонс", яке й було визнано організатором концерту.

Сама компанія "Анонс" заявляє, що не є власником контракту з артистом, а тому не може бути відповідачем за позовом РАТ.

"Компанія "Анонс" займалась тільки продажем квитків на концерт ", - запевнив гендиректор компанії Сергій Чукіна.

Хто насправді виступав організатором заходу, в "Анонсі" повідомити не змогли.

У випадку, якщо не буде знайдено іншого організатора, "Анонсу" належить виплатити РАТ як авторську винагороду за публічне виконання музичних творів Бейонсе 5% виручки від продажу квитків.

Нагадаємо, в липні 2009 року РАТ подав аналогічний позов до компанії "Південь-Арт" - організатору концерту Deep Purple у Ростові-на-Дону. Тоді Кіровський районний суд зобов'язав компанію виплатити РАТ як авторські відрахування по 30 тис рублів за кожну з 15 виконаних музикантами композицій.

Читайте також:

Бейонсе встановила рекорд за кількістю премій "Греммі"

Бейонсе і Jay-Z - найбільш високооплачуваніша пара Голлівуду

Маніяк, який тероризував Jay-Z і Beyonce, заарештований

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: