Росіяни розлюбили кінотеатри

Відвідуваність російських кінотеатрів у грудні минулого року впала майже на 45% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.

Експерти відзначають, що відвідуваність російських кінотеатрів знизилась не тільки через кризу, але й тому що прем'єри нового сезону не викликали у глядачів такого ажіотажу, як у минулі роки "Дневной дозор" або "Іронія долі-2".

При цьому збори скоротилися на 33,8% (35,3 млн. дол. без обліку курсової різниці). У січні падіння відвідуваності може продовжитися і скласти 30-35%, відзначають експерти.

"До сих пір відвідуваність ніколи не знижувалась, щорічний ріст складав не менше 5-10%", - відзначив Сергій Лавров, редактор відділу статистики журналу "Кінобізнес сегодня".

"Можливо, на відвідуваність вплинула криза, відсутність у репертуарі російських кінотеатрів у цьому році такого блок-бастеру, як "Іронія долі-2"  (зібрав за підсумками прокату 49,9 млн. дол.), і висока ціна квитка, яка досягла свого максимуму", - припускає Лавров.

Квитки у російських кінотеатрах у 2008 році подорожчали на 20%. Середня ціна квитка в Росії зараз становить 5,7 доларів.

"Середній російський громадянин може купити на свою зарплату 100 квитків у кіно, а американець - 640 квитків", - зазначив гендиректор компанії "Нева-фильм" Олег Березін.

Читайте також:
В Мережі відбудеться прем'єра першого інтернет-серіалу
Фільм "Темний лицар" перевипустять в Україні
Том Йорк знявся в рекламі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: