В Ірані заарештували всесвітньо відомого режисера

Відомого режисера Джафара Панахі, його дружину та гостей заарештували під час домашньої вечірки. Арешт режисера пов'язаний з його активною політичною позицією.

Співробітники сил безпеки Ірану заарештували відомого режисера, лауреата багатьох міжнародних премій Джафара Панахі. Найвпливовіший діяч кіно був заарештований напередодні вночі в його власному будинку, разом з родиною і 15 гостями.

Очевидно, що арешт режисера пов'язаний з його активною політичною позицією - під час президентських виборів в Ірані Панахі відкрито виступив на підтримку лідера іранської опозиції Мір-Хоссейна Мусаві.

Він і раніше піддавався гонінням з боку влади. Так, у липні минулого року режисер і члени його родини були заарештовані на кладовищі Тегерана, куди вони прийшли разом з кількома сотнями опозиціонерів, щоб вшанувати пам'ять соратників, які загинули під час заворушень після президентських виборів. Пізніше Панахі та його родичів відпустили.

У лютому 2010 року Панахі не випустили з країни - йому заборонили летіти на кінофестиваль до Берліну, де він повинен був взяти участь у круглому столі, присвяченому сьогоденню та майбуттю іранського кінематографа.

49-річний Джафар Панахі (Jafar Panahi) вважається одним з найбільш відомих і впливових режисерів в Ірані. Він відомий такими фільмами, як Коло, Офсайд, Червоне золото, що одержували нагороди на кінофестивалях у Каннах, Венеції та Берліні.

У 2008 році Джафар Панахі очолював журі престижного міжнародного фестивалю - Роттердамського кінофестивалю.

Читайте також:

Дружина Чарлі Шина подає на розлучення

Затриманого за вживання наркотиків Таркана відпустили

Саша Барон Коен вручить премію "Оскар"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: