В Україні закликають бойкотувати фільм Бондарчука "Залюднений острів"

В середу, 24 грудня, українські екологи виступили із закликом бойкотувати прокат кінофільму "Залюднений острів".

Окрім видовищних спецефектів, найбільш дорога екранізація братів Стругацьких, на думку екологів, обіцяє стати документом знищення унікальної частини української природи на кримському мисі Казантип.

В ході української презентації свого нового фільму Федір Бондарчук не приховував, що йому необхідні хороші збори, щоб компенсувати вкладені в виробництво картини гроші. Федір каже, що на екранізацію стрічки пішло 36, 5 млн. дол., але деякі джерела стверджують, що "Залюднений острів" обійшовся в 60 млн. дол.. Заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк, зізнався, що особисто він не піде на цей фільм і закликає всіх бойкотувати його прокат.

"На території України знятий фільм, який став наймасштабнішим по збитках, нанесених українським заповідникам, за всі роки нашої незалежності, - заявив Василюк. - Ми не переслідуємо мети нанести збитки російській кінокомпанії. Нам важливо, щоб такого більше ніколи не повторилось, і щоб винні чиновники понесли покарання".

Український еколог підкреслив, що метою бойкоту прокату фільму є спроба натиснути на українських чиновників, а не лише на іноземних кінематографістів.
"Деякі чиновники відкрито заявляють, що заповідники повинні якось заробляти, - відмітив Василюк. - Але як це може бути, коли згідно із законом на їхню територію заборонений в'їзд стороннім? Коли за табличкою "В'їзд заборонений" імітуються танкові битви і ядерні вибухи, то це виглядає принаймні не смішно".

Дозвіл на зйомки в заповіднику, за інформацією екологів, дав перший заступник глави державної заповідної служби Мінприроди Микола Стеценко. Після протесту прокуратури на дирекцію фільму був накладений штраф, який склав близько 3000 доларів і який абсолютно не покриває нанесені заповіднику збитки, відзначив еколог.

Нагадаємо, що робота над фільмом "Залюднений острів" супроводжувалась цілою серією скандалів. На кіношників із звинуваченнями в нанесенні збитків природі півострова не раз виказували екологи. Зйомки картини були засекречені, проте, як стало відомо, знімальна група завдала непоправної шкоди кримській природі.

залюднений острів, федір бондарчук
ТСН.ua
Фільм Бондарчука закликають бойкотувати українські екологи
Перший конфлікт стався після того, як на качинськом пляжі кіношники залишили обгорілі шматки пінопласту - декорації для танків. Така поведінка росіян обурила українських екологів. Але справжній скандал спалахнув на початку жовтня 2007 року, коли стало відомо про зйомки в Казантипському заповіднику в селища Мисове.

Казантипський природний заповідник був створений указом президента України в 1998 році. Півострів Казантип - єдиний на території України атоловий риф, заввишки 50-100 метрів над рівнем моря. На площі 900 гектарів ростуть 624 види рослин, 12 з яких зустрічаються лише на Казантипі, а чотири занесені в Червону книгу Європи.

З 22 по 29 вересня режисер організував в заповіднику необхідну йому по сюжету грандіозну танкову битву. При проведенні зйомок картини використовувались танки, автомобілі і піротехніка. Новий фільм Федора Бондарчука вийде на екрани країни 1 січня 2009 року відразу в кількості 1150 копій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: